Něžný výsek JK

Tipy, jak netradičně zabalit vánoční dárky

Od   | 

V červenci se mi stala veselá příhoda. Byla jsem v kanceláři sama, když přišel kurýr s tím, že nese zásilku na dobírku za 2 999 Kč pro naši recepční. Ta měla ten den dovolenou, nedovolala jsem se jí, ale balík měl všechny náležitosti, stvrzenka byla, takže jsem ho převzala, zaplatila a nijak si tím nelámala hlavu. Za dvě hodiny volá recepční, a když slyším i po telefonu, jak málem omdlela, jdu se podívat, co jsem to vlastně převzala za ty téměř tři tisíce korun.

Ano, tušíte zcela správně, šlo o velmi sofistikovaný podvod! I postěžovala jsem si na facebooku a Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, mi poradil, abych do papírových sáčků na psí exkrementy, které jsem za ty velké peníze nevědomky nakoupila, zabalila letošního Mikuláše.

A zcela správně tušíte, že první, komu jsem do sáčků dárek zabalila, byl on. Nicméně uznávám, že náš styl humoru by ne každý pochopil, a také pejskaři by asi neocenili, kdyby najednou zmizely sáčky na exkrementy během jednoho dne.

Jistě se ale shodneme, že dárek dárkem dělá právě to, jak je zabalen. Protože i maličkost, když je krásně zabalená, udělá spoustu, spoustu radosti. A navíc – rozbalování dárku prodlužuje vzrušení a moment překvapení, a o to jde.

Mně osobně by třeba to šustění papíru, lepicí páska, lepidlo nebo silikon z tavné pistole VŠUDE, vztekání se nad tím, jak je ten papír křehký a trhá se už pouhým pohledem na něj, chybělo. To prostě (nejen) k Vánocům a balení dárků patří, a i když si každý rok říkám, že uteču, odjedu do tepla, už nikdy žádné dárky a hlavně už nikdy více žádné balení, stejně každý rok té atmosféře nakonec podlehnu. Dodávám, že nejsem příliš manuálně zručná, ale léty jsem se už jakž takž vypracovala.

To bych ovšem nebyla já, kdybych si na sebe neupletla nějaký bič, a letošní Vánoce nebudou výjimkou. Narazila jsem totiž na furoshiki. Furoshiki je starý japonský způsob balení věcí a dárků do čtvercových šátků. Navíc jsem se dočetla, že i člověk, který je na pravé ruční práce úplně levý, tuto techniku balení dárků bez problémů zvládne. Na obrázcích to vypadá krásně, navíc šátek je vlastně dalším dárkem a podívat se na instruktážní videa na youtube jsem ještě neměla odvahu, abych náhodou nezjistila, že i ten jednoduchý uzel je poněkud složitějšího charakteru. Držte mi pěsti!

Takto vypadají dárky zabalené  způsobem Furoshiki.

Takto vypadají dárky zabalené způsobem furoshiki.

Vyrobit si koneckonců lze i balící papír. Vezmete arch čistého bílého nebo recyklovaného papíru, vyrobíte si razítko s vánočním motivem a pak už jen razítkujete a razítkujete a razítkujete, až je papír hotov. A kdyby bylo nejhůř, pořád ještě jsou tu stánky, kde vám dárky zabalí.

Nicméně mějte stále na paměti, že Vánoce jsou především svátky pokoje, rodiny a lásky a nestresujte se více, než je zdrávo. Já pořád říkám, že jsou to právě ty (drobné) nedokonalosti, které dělají člověka člověkem.

P. S. Dámy, nezapomeňte, že na Vánoce a Silvestra byste na sobě měly mít červené spodní prádlo! Nezapomeňte se tedy i vy samy pro své milované muže náležitě zabalit.

Nezapomeňte se také zabalit

Nezapomeňte se také zabalit

Vánoční dekorace si můžete také  sami vyrobit


You must be logged in to post a comment Login