Nezařazené

Tipy na oživení interiéru

Od   | 

Stává se vám, že se na své bydlení díváte a cítíte, že potřebuje osvěžení? Máme pro vás skvělé zprávy! Oživení interiéru nemusí znamenat kompletní přestavbu nebo nákup nového nábytku. Existuje mnoho jednoduchých a kreativních způsobů, jak přinést nový život do vašeho domova. Zde je několik tipů, které vám mohou posloužit jako inspirace.

Barva

Změna barev může dramaticky ovlivnit atmosféru interiéru. Zkuste přidat do prostoru barevné akcenty pomocí polštářů, ubrusů, květinových váz nebo obrazů. Oživte místnost odvážnými barvami, které budou vytvářet příjemnou a živou atmosféru. Pokud si nejste jistí barvou, např. barva sedačky, stěny, kuchyňské linky, bytový designéři vám připraví návrh interiéru, kde za pár tisíc zjistíte, jak jednoduše vylepšit váš interiér.

Vyměňte závěsy, ubrusy, koberce a utěrky za nové vzory a textury. Textilie přidávají do interiéru hmatatelný a vizuální prvek. Nejvíce viditelná změna je, pokud vyměníte závěsy, změní tón celé místnosti. Moderní nástěnné tapety nabízejí nekonečné možnosti vzorů a barev. Zvolte nějaký výrazný design a ozdobte ním jednu stěnu v místnosti.

Zelené prvky

Rostliny jsou skvělým způsobem, jak přinést přírodu do interiéru. Malé květiny v okenních parapetech, visící rostliny nebo i větší pokojové rostliny mohou přidat do místnosti živost a útulnost. Pokud jste na péči o rostliny nováčci, začněte s druhy, které jsou odolné a nenáročné na péči.

Zrcadla

Zrcadla mají schopnost opticky zvětšit prostor a zároveň zvýšit osvětlení. Zkuste umístit zrcadlo na protilehlou stěnu okna, čímž zajistíte, že se do místnosti bude odrážet více světla. Velké zrcadlo umístěné na zdi může vytvořit iluzi většího prostoru.

Obnova nábytku

Máte-li starý nábytek, který již nezapadá do aktuálního designového stylu. Malování, obnovení nebo přečalounění může nábytku dodat nový vzhled a charakter.

Světelné a dekorační prvky

Změna osvětlení může mít velký vliv na atmosféru místnosti. Přidání svíček, stojacích lamp nebo svítidel s regulací intenzity světla umožňuje vytvářet různé nálady podle situace. Malé změny mohou mít velký dopad. Výměna doplňků jako jsou ubrusy, dečky, svíčky, vázy a další může rychle změnit vzhled místnosti a dodat jí nový život. Rostliny a přírodní prvky jsou v moderním designu stále populárnější. Přidejte do bytu několik zelených pokojových rostlin a přírodních materiálů, jako jsou dřevo a kámen.

 

You must be logged in to post a comment Login