Podlahy a stěny

Tichý luxus a tmavé dřevo: Trendy v bydlení v roce 2024

Od   | 

Rok 2024 přináší do bydlení a interiérů nové trendy a úhly pohledu na moderní a útulné bydlení. Načerpejte inspiraci z populárních prvků, které hýbou domovy v roce 2024, a přizpůsobte si je podle svého vkusu a osobnosti.

Japandi styl

Japandi styl v sobě spojuje to nejlepší z japonské jednoduchosti a elegance s příjemným minimalismem skandinávského designu. Kombinuje přírodní materiály, neutrální barvy a vyvážené proporce. Nábytek má čisté, nekomplikované linie a domy navržené v japandi stylu ve svých otevřených prostorách propojují interiér s přírodou. Díky tomu japandi nabízí nejen estetický zážitek, ale i místo pro klidný a harmonický životní styl.

Prvky japandi stylu ale můžete využít ve své domácnosti, i když nežijete na okraji lesa v domě s velkými okny. V tomto stylu je důležitá kvalita všech materiálů a dokonalé provedení. Začněte u drobností. Syntetické závěsy vyměňte za lněné, starý konferenční stolek za jednoduchý dřevěný a vybírejte ručně vyráběné vázy. Velký vliv na celkový dojem interiéru má podlaha – zvolte proto dřevo v japonském stylu, tedy světlé parkety. Ideálně barvu přírodního nebo mírně běleného dubu.

Tichý luxus

Tichý luxus neboli quiet luxury je jedním z trendů v interiérovém designu, který se objevil ke konci roku 2023 a v roce 2024 nabírá na síle. Tento trend cílí na kvalitu nad kvantitou a upřednostňuje vybrané a vysoce kvalitní kusy před přeplněným prostředím. Jak tušíte, čerpá z minimalismu. Barevná paleta interiérů je často neutrální, s důrazem na kovové akcenty a luxusní textilie. Tichý luxus neznamená odmítnutí extravagance, ale hájí uvědomělý přístup k designu –⁠⁠⁠⁠⁠ zdůrazňuje jednoduchost, rafinovanost a trvalou hodnotu, která odolá zubu času.

Pokud chcete uplatnit prvky tichého luxusu u sebe doma, zaměřte se především na prvotřídní materiály –⁠⁠⁠⁠⁠ přírodní dřevo, mramor, kvalitní kůže a luxusní textilie. Investujte do nábytku, který vyzařuje nadčasovost a eleganci. Nezahlcujte prostor přílišným množstvím vybavení. Zvláštní pozornost věnujte podlaze a stěnám, protože těchto prvků si všimnete jako první. Podlaha na míru dodá interiéru unikátní a osobitý vzhled a punc prémiovosti.

Zdroj: Alpod podlahy

Dřevo na stěnách

V posledních letech jsou populární přírodní prvky a dřevo je toho nejlepší ukázkou. Obložte dřevem nejen podlahu, ale i stěny. Vytvoříte tím útulný a přírodní dojem. Parkety Alpod jsou vhodné i na stěny. Pokud se vám obložení celých stěn zdá moc, můžete se rozhodnout obložit jen polovinu stěny nebo třeba panel u čtecího koutku.

Oblé tvary

Přísným geometrickým úhlům už odzvonilo. Rok 2024 přináší oblé tvary, které prostoru dodávají jemnost a pohodu. Zaoblený nábytek, zakřivené linie a měkké křivky jsou ve středu dění. Tento designový směr evokuje přívětivé prostředí a vrací se zpátky k přírodě.

Začít můžete u zaobleného zrcadla, kulatého koberečku či polštáře nebo zvolte kuchyňskou linku se zaoblenou hranou. I ta sebemenší křivka interiér hranatého obývacího pokoje pěkně zakulatí. Na parketách obvykle moc kulatých tvarů nenajdete, což je skvělá příležitost oblé linie sofistikovaně kombinovat s parketami ve vzoru rybí kosti nebo francouzské rybí kosti (chevron).

Zdroj: Alpod podlahy

Tmavé dřevo

Tmavé dřevo se vrací v roce 2024 do popředí a přináší s sebou elegantní a útulný kontrast do moderních interiérů. Od kuchyní až po obývací pokoje přidává tmavé dřevo do prostoru hloubku a luxus. V kombinaci s jemnými světlými tóny vytváří vyvážený a sofistikovaný vzhled.

Pokud se tmavého dřeva bojíte, nebo jsou vaše podlahy a stěny světlých barev, začněte zlehka jedním kusem nábytku nebo dekorace. Co třeba tmavý konferenční stolek nebo knihovna? Interiér z tmavého dřeva zajistíte vhodným temnějším odstínem dřevěné podlahy a poté můžete místnost zesvětlit nábytkem, nebo naopak dojem prohloubit dalšími tmavými kousky.

Každý z těchto trendů přináší do domovů nový pohled na estetiku, pohodlí a spojení s přírodou. Ať už se rozhodnete sledovat některý z trendů, nebo je zkombinujete, je jisté, že rok 2024 nabízí nové možnosti, jak transformovat interiéry podle vašich individuálních hodnot.

 


You must be logged in to post a comment Login