Technika v domácnosti

Teplo, které cestuje s vámi

Od   | 

Mobilní topidlo – šikovný pomocník, který je vždy připraven zahřát zkřehlé ruce i nohy a zvýšit vaši celkovou tepelnou pohodu.

Přenosné topné těleso

Bude vás poslušně následovat z místnosti do místnosti, kamkoli se doma hnete. Jeho služby oceníte v obytných místnostech, v koupelně, v hale i v domácí posilovně. A nejen doma, přenosné otopné těleso můžete vzít s sebou třeba také na dovolenou, abyste na cestách netrpěli zimou. V domě vás mobilní topidlo zahřeje také v prostorech garáže, hodí se i do nevytápěné dílny nebo na půdu, kde jste se právě rozhodli udělat pořádek. Díky jeho menším rozměrům je můžete bez problémů přemístit z pokoje do pokoje, nebo přesně tam, kde jeho služby momentálně potřebujete. Lze jej postavit na zem, na stůl, nebo dokonce zavěsit na zeď. Manipulaci s daným modelem vám přitom usnadní ergonomicky tvarovaný úchyt či madlo, nebo kolečka, která zajistí, že topidlo vůbec nemusíte zvedat ze země.  

Keramické topidlo Concept VT 8010, dotykový panel, LED displej, dálkové ovládání, digitální časovač

Jak se snadno vyznat v typech

Hlavními parametry pro výběr otopného tělesa jsou jeho výkon, velikost vytápěného prostoru a bezpečnostní prvky. Dalším důležitým parametrem je způsob, jakým spotřebič teplo „vyrábí“. Buď ohřívá vzduch v místnosti, a nebo pracuje na principu sálavého tepla a ohřívá přímo stěny místnosti, předměty a osoby ve svém okolí.  

 Teplovzdušná topidla

Teplovzdušná topidla, konvektory, jsou taková topná zařízení, která zajistí, že vzduch je ohříván prouděním přes horkou spirálu a odváděn vrchní částí z topidla ven. Aby vzduch lépe proudil do okolí přístroje, bývají konvektory vybaveny ventilátory.

Teplovzdušný konvekteor TK 2040 DR black je vybaven přehledným ovládacím panelem i dálkovým ovladačem, tři stupně výkonu. Zdroj: ECG

Programovatelný ventilátor Dyson AMO9 Hot + Cool z řady Air Multiplier, nastavení teploty v rozsahu 1 až 37 °C, nezávislý motor zajišťuje plynulou oscilaci vzduchu. Zdroj: Dyson

Olejové radiátory generují teplo do okolí ohřevem speciální olejové směsi hnané opět přes topnou spirálu. Jejich výhodou je, že díky nižší teplotě ohřevu nepřepalují vzduch, což se skutečně pozná na jeho kvalitě.

Olejový radiátor DOMO DO7319R s ventilátorem, tři stupně výkonu, díky olejové náplni hřeje ještě dlouho po vypnutí, pro místnosti o velikosti 65 m3.

Když dáte přednost sálavému teplu

Další typy mobilních topidel, které na trhu naleznete, jsou infrazářiče. Ty fungují na principu sálavého tepla – neohřívají vzduch, ale předměty a osoby ve svém okolí. Oproti předchozímu způsobu vytápění je tento mnohem ekonomičtější, což poznáte na výši účtu za elektřinu. Infrazářiče totiž dokážou navodit dostatečně příjemný pocit tepla v mnohem kratším čase a také při nižších teplotách. Na rozdíl od topidel ohřívajících vzduch však jejich pořizovací cena bývá stále o něco vyšší.

Elektrické topení Rohnson R-8012 kombinuje funkci infrazářiče a konvektoru, nastavitelný termostat

Zdravější vzduch

Pokud patříte mezi alergiky nebo astmatiky, vsaďte na modely vybavené PTC keramickými topnými články. Ty totiž nabízejí novou technologii vytápění a vzduch v místnosti nepřesoušejí. Tím, že nedochází ke spalování kyslíku, zůstává prostředí v místnosti zdravější – a je tedy daleko vhodnější  pro osoby s dýchacími obtížemi.

Eurom, keramický ohřívač s plynule nastavitelným výkonem.

Když chcete něco extra

Pokud vás mobilní topidla přece jen neoslovují a na klasické radiátory si také nepotrpíte, vsaďte na design.

Uzavřená otopná stěna Zehnder Radiapanel, tepelný výkon může být zvýšen použitím modelů s konvekčními lamelami. Zdroj: Zehnder

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login