Návštěvy bytů

Taylor Swift vlastní nádherný byt od režiséra Pána prstenů. Jako sídlo Hobitů rozhodně nevypadá

Od   | 

Jak bydlí Taylor Swift? Tato neobyčejná žena přesvědčila rodiče, aby se v jejích 14 letech v roce 2003 přestěhovali do Nashvillu, kde se věnovala hudební kariéře. Díky úspěchům si v roce 2009 mohla oficiálně koupit první byt. Rozhodně ale ne poslední. Dnes se můžete seznámit s úchvatným bytem ve čtvrti Tribeca v NY.

Taylor Swift je nejen úchvatná zpěvačka, ale také krásná žena. Zdroj: Profimedia

Swift vlastní celkem osm nemovitostí od bytu v hodnotě 150 milionů dolarů v manhattanské čtvrti Tribeca až po historickou památku v Kalifornii. A rozhodně ještě nekončí.  V New Yorku například koupila ne jeden, ale dva sousední byty ve staré budově a nechala je přeměnit na velký komplex, který má celkem 10 ložnic, 10 koupelen, kulečníkovou místnost a neuvěřitelné schodiště. V roce 2017 pak přikoupila ještě třetí jednotku ve druhém patře a městský dům. Z toho chtěla udělat soukromou garáž a prostřednictvím renovace celý komplex propojit, aby se dostala z garáže rovnou do bytu a nemusela vycházet vůbec ven. 

 

Prosklená příčka rozdělí prostor, ale denní světlo zůstává

 

Oba byty nebyly právě levné. Ten větší ji stál takřka půl miliardy korun, ten menší přišel na asi na 150 milionů korun. Mezonetový byt koupila od slavného režiséra Pána prstenů Petera Jacksona, který chtěl také obě jednotky také spojit. Udělala to ale až známá zpěvačka. Dům má neoklasický interiér a celkově rustikální vzhled. Nechybí bar pro pořádání večírků a obývací pokoj ve starožitném vzhledu. V jídelně se nachází dlouhý dřevěný stůl, v obývacím pokoji sametové pohovky, vintage koberce a starožitné lustry. Podle vzhledu je jasné, že Swift je fanynkou pohádkových a vintage témat. Úchvatně vypadají dřevěné trámy na stropě. Mezi vybavením najdete i takové věci jako kulečníkový stůl nebo piano. V některých pokojích vynechal architekt schválně omítku a nechal prosvítat cihly. 

V jejím bytě v NY nesmí chybět piano. Zdroj: Profimedia

Ani kuchyň se nijak nevymyká celému stylu tohoto obřího bytu. Výrazné dřevěné zdobení, stropy s přiznanými trámy, ponechané cihly namísto omítky. K tomu kvalitní dřevěná podlaha a kuchyňská linka na míru ve světlé barvě. O tom, že je obrovská se spoustou úložného prostoru a dvěma sporáky, ani nemluvě. U kuchyňského pultu s mramorovou pracovní deskou stojí z druhé strany barové židle. Herečka ráda hostí své přátele a rodinu a tady se může vyřádit. Celá kuchyně funguje jako otevřený prostor, kde se na jednom jejím konci nachází prostor pro vaření a na druhém snídaňový bar. 

Žluté obklady a stěny, světlá linka a nerezové spotřebiče vypadají dokonale. Zdroj: Profimedia

Komplex má hned několik obývacích místností i ložnic. Jedna část, ta menší, je dokonce určena pro bydlení ochranky. Obývací prostory připomínají zámecké komnaty. Tady musí být báječné trávit čas, ať už prací, setkáním s přáteli nebo lenošením. Což ovšem u Taylor asi příliš často není. Tato živelná žena se málokdy zastaví. Mimo již typických dřevěných stropů s trámy zde spočine oko i na retro osvětlení a dřevěném obložení stěn. Přiznané cihly umocňují celkový dojem. Už z fotografie na vás dýchne atmosféra starých časů. Masivní nábytek, červené vintage koberce i fascinující lampy v rohu dokonale zapadají do místnosti a tvoří jedinečný celek. 

 

Eleganta je půvabná umyvadlová baterie s nízkou spotřebou vody

 

V pokojích nechybí televize nebo krb. Ač je New York známý malými byty s menšími místnostmi, zde to rozhodně není pravda. Vhodnými úpravami vznikl otevřený prostor s mnoha možnostmi. Jako na fotografii níže, kde je chytře propojená odpočinková část s tou jídelní, aniž by se někde něco tlouklo. Hodně nás zaujal jídelní stůl se židlemi s líbivým květinovým vzorem. Kulaté lustry a potrubí, které dodává místu nádech industriálního stylu se sem dokonale hodí. Věřte, že i ložnice jsou stejně úchvatné. Ta hlavní má dvě šatny, vlastní koupelnu s dvojitým umyvadlem, velkou vanou a dešťovou sprchou. Vzhledem k tomu, že v ložnici jsou větší okna než jinde, je plná denního světla a působí útulně a vzdušně. Ideální prostředí vhodné k odpočinku. 

Zdroje info: Profimeda.cz, nypost.com, vanityfair.com

Nejzajímavější na celém bytě jsou dřevěné stropy s trámy a masivní dřevěné podlahy. Zdroj: Profimedia

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login