Osvětlení

Systém URail dovede světlo přesně tam, kam potřebujete. A bez sekání do stěny!

Od   | 

Často se stává, že je vývod elektřiny umístěn v nevhodném místě, kde osvětlení nechceme a přesekávání elektroinstalace není zrovna možné. Anebo se nám nechce. Přesně pro tyto případy jsou kolejnice URail, které umístíme podle potřeby na strop či stěnu, a jednoduše tak dovedeme elektřinu na potřebné místo. Do kolejnic se následně nasadí jednotlivá svítidla a je hotovo.

Díky kolejnicím rozvedete svítidla v pokojích podle potřeb a nebudete muset sekat do stěn ani stropu

Kolejnice jsou dodávány v délkách 10 cm, 50 cm, 100 cm a 200 cm a lze je libovolně krátit. Spojují se pomocí spojek – integrovaná neviditelná nebo ve tvaru písmene „L“, „T“ a „X“, pro možnost sestavit různé tvary systému. Vytvořit můžeme i „zatáčku“ pomocí pružné spojky. Do kolejnic proudí elektřina přes středové nebo koncové napájení, a pokud je kabel ještě přece jen kousek mimo kolejnici, proud zajistí externí napájení (max. 50 cm).

 

 

Co s nerovným povrchem?

V případě velkých nerovností na stropě (systém by se špatně montoval), lze kolejnice svěsit od stropu pomocí nožiček (10 cm). Pokud se rozhodnete umístit URail i na stěnu, je pro bezpečí vašich zvídavých dětí k dispozici kryt kolejnic. Kromě lety prověřených povrchových úprav bílé a matného chromu je nově systém URail k dodání také v moderní a elegantní černé barvě.

Povrch kolejnic může být chromový, bílý nebo černý

Blíže se na systém URail podívejte ZDE

Světla můžete snadno připevnit i na stěnu. Stačí vybrat vhodný tvar

Jak se URail ovládá?

URail systém má ale mnoho dalších výhod. Díky speciálnímu spínači můžeme ovládat dálkovým ovládáním jeho různé části zvlášť (např. systém spojující kuchyň s obývákem lze zapínat odděleně  – v kuchyni nad pracovní deskou, nad jídelním stolem nebo různé části obýváku). Systém lze ovládat klasickým vypínačem na zdi, kolejnicovým spínačem, již zmíněným dálkový ovládáním nebo mobilními zařízeními na bázi Bluetooth či ZigBee. Pokud si nevyberete ze široké škály spotových a závěsných svítidel URail, můžete pomocí univerzálního závěsného adaptéru na kolejnici použít vlastní závěsné svítidlo (max. do hmotnosti 3 kg).

Nově jsou kolejnice k dostání i v matné černé barvě

 

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login