Ložnice

Světlo v duši i v ložnici vám zajistí bílá barva

Od   | 

Má se za to, že člověk prospí asi třetinu svého života, a předpokládá se, že spí v ložnici. Stejně jako délka spánku je ale důležitá i jeho kvalita, s kterou úzce souvisí, jak se člověk cítí v místnosti, v níž spí. Proto je tak důležité vybavit si ložnici kvalitním nábytkem a zařídit ji v příjemných barvách.

Významně ovlivní vyznění ložnice i povlečení a potah, zdroj: Matějovský

Bílá kamkoli a navěky

Bílou barvou nikdy nic nezkazíte, protože je to barva neutrální, kterou bez problémů zkombinujete s jakýmkoli jiným odstínem. Díky své nadčasovosti vám také nikdy nezevšední. Někdo ji může cítit jako příliš sterilní a fádní, ale to se dá potlačit vhodně zvolenými materiály, třeba jako předložku k posteli položit kožešinu, na okna koupit lněné závěsy a na postel položit vlněný či pletený přehoz.

Stylovou severskou ložnici vytvoříte kombinací bílé, černé a odstínu přírodního dřeva, zdroj: Ikea

Zdravé bílé spaní

Hodí se do všech místností v bytě a zvlášť čistě bude působit v ložnici. Místnost bude sice pocitově trošku chladněji, což ale u ložnice vůbec nevadí, protože pro zdravý spánek se doporučuje vhodná teplota cca 17 až 19 stupňů. Celá bílá ložnice možná nebude vhodná v místnosti, která je orientovaná na sever, je celoročně chladná a vlhká. Tady by se asi člověk necítil moc příjemně.

Bílé povlečení bude sice náročnější na údržbu, ale nic se nevyrovná pocitu ze svěžesti a čistoty ložnice, zdroj: Tchibo

Aby nestudila

Budete-li chtít ložnici oživit nebo „ohřát“, ale s tím, že chcete, aby celkově působila hodně čistě, lehce zkombinujte bílou s dalšími barvami, a to třeba pomocí povlečení, koberečků či předložek před postelí, nebo nakupte pár barevných doplňků. Pomůžou i květiny. Více barvy dostanete do ložnice nějakou decentní výmalbou nebo tapetou, kterou nalepíte na jednu stěnu nebo na její část. Večer dodá bílé ložnici útulnou a hřejivou atmosféru nějaké zajímavé osvětlení.

Můžete také vsadit na velmi moderní kombinaci s černou a šedou barvou, ta je teď velmi žádaná, zdroj: Ikea

Převažuje-li v ložnici bílý nábytek, doplňte ho pro oživení aspoň barevným kobercem, zdroj: Jena nábytek

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login