Návštěvy bytů

Světlé barvy, ratan a dostatek světla: Úchvatný dům ve středomořském stylu

Od   | 

Ještě před zahájením kompletní rekonstrukce se dům vyznačoval nejen agresivně přímými liniemi, ale také bílými stěnami a strohým zařízením. Tato kombinace vedla k tomu, že dům působil velmi neosobně a chladně. To se však nedá říct nyní, kdy je dům díky novým majitelům po kompletní proměně, jež se zaměřila právě na interiér tohoto domu a jeho ladění do středomořském stylu. 

Zdánlivě nesourodý materiál vytváří útulné srdce domova. Zdroj: The Room Studio

Interiér je plný barev a vkusných detailů

Noví majitelé chtěli dům naplnit radostí, pohodou a příjemně působícím středomořským designem. Interiér měl v lidech evokovat atmosféru blízkého moře a být odrazem příjemných letních dnů plných slunce. I proto se při rekonstrukci věnovala pozornost tomu, aby se do prostoru dostalo spoustu světla, hravých detailů v podobě dekorací, ale také barev, které udělají prostor více útulným.

Umělé, nebo přírodní tkaniny?

 

Kombinace krémových barev a modré působí dokonale

Všechny materiály, barvy, ale i dekorace s osvětlením byly vybírány velmi pečlivě. V celém domě převažovala zejména modrá barva, která však byla doplněna o jemné tóny světlých barev. Ratan, dřevo, koberce, lampy, ale i umělecká díla jsou v šedých či žlutých barvách, které v obyvatelích domu vyvolávají radost.

V celém domě je spousta ratanového nábytku. Milujete jej stejně jako my? Zdroj: The Room Studio

Obývací pokoj je jako oáza klidu a pohody

Obývací pokoj patří k nejvytíženějším pokojům celého domu. Rodina zde tráví většinu svého volného času, i proto byl při rekonstrukci kladen velký důraz na to, aby prostor působil útulně a pohodlně. O dostatek přirozeného denního světla se zde starají velká okna, která jsou rovněž vstupem na terasu. Pokoj je vymalován v kombinaci krémové barvy spolu s jemně modrou. Modrých tónů si však můžeme všimnout také na originálním vzorovaném koberci pod konferenčním stolkem. 

Stěny zdobí umělecká díla

Kuchyně je od obývacího pokoje oddělena jídelním koutem, který tvoří kulatý dřevěný stůl (se dřevem se můžete setkat také u designového konferenčního stolku) se čtyřmi ratanovými židlemi šedé barvy. I zde si můžete všimnout akcentu v podobě obrazu, který skloubil výraznou kombinaci modré barvy s červenou. Celý prostor je osvětlen za pomoci designového osvětlení v bílé a žluté barvě, které se nachází nad pracovní deskou, jež rovněž slouží jako bar, u kterého se může rodina třeba nasnídat.

Nesekejte! Známe elegantní způsob, jak rozvést kabely

Kuchyňské spotřebiče jsou vestavěné

Kuchyňské skříňky bílé barvy jsou doplněny o světlou pracovní desku, kde nechybí další přírodně vyhlížející nábytek ve formě barových židlí. Aby nedošlo k narušení jednotného designu kuchyně, jsou všechny spotřebiče vestavěné. Červená lednice se pak nachází v místnosti, kde je umístěn také další jídelní stůl.

Umělecká díla zdobí většinu pokojů. Zdroj: The Room Studio

Dětský pokoj je zařízen velmi jednoduše

Dětský pokoj je zázemím pro dvě malé děti. A přestože je velmi malý, najdou zde vše potřebné. Hned při vstupu do pokojíčku si můžeme všimnout palandy dělané na zakázku, která dětem poskytuje dostatek místa ke spánku. Stejně tak se zde nachází také vestavěné šatní skříně, kde nechybí ani pracovní stůl, u kterého si děti mohou dělat své úkoly do školy. Místnost je zařízena ve světlých barvách, jako kontrast zde pak slouží hračky a dekorace.

Dětský pokoj není velký, ale je tu vše potřebné. Dřevěná podlaha skvěle ladí k nadčasovému bílému nábytku. Zdroj: The Room Studio

Součástí celého domu jsou nejrůznější dekorace a velmi často také různá umělecká díla. Ložnice se tak nepyšní jen komodou z masivu nebo velkou postelí, ale také krásnou modrou malbou, která vyobrazuje podmořský svět.

V ložnici je krásná malba znázorňující podmořský svět. Zdroj: The Room Studio

Terasa přímo láká k odpočinku venku

Součástí domu je také terasa, na níž se lze dostat rovnou z obývacího pokoje. Rodina si zde může užívat společně strávený čas se svými nejbližšími. A to nejen v pohodlných křeslech či na pohovce, ale také na houpačce. V případě potřeby se venku nachází také klasický jídelní stůl se židlemi, který je jako dělaný na každé grilování. V prostoru se pak nachází také několik „pufíků“, které jsou dalšími místy k sezení navíc. 

Terasa skýtá prostor pro odpočinek. Zdroj: The Room Studio

Fotogalerie:

 

Trendy digestoře


You must be logged in to post a comment Login