Inspirace

Ani po svátcích nezapomínejte na zimní dekorace vstupních dveří

Od   | 

Vánocemi zimní dekorace domovů neskončila. Vždyť co více vystihuje domácnost než atraktivní ozdoba před vchodovými dveřmi? Klasickým zimním věncem rozhodně nic nezkazíte, existují ale i další způsoby. I ony jistě potěší oko a duši každého kolemjdoucího. 

Převážná většina lidí si myslí, že dekorace před vstupními dveřmi v tomto období musí nutně vystihovat Vánoce, přitom si můžeme vytvořit takovou výzdobu, která se ponese v zimním duchu a kterou před dveře můžeme umístit ještě před Vánoci a ponechat ji až do prvních jarních záchvěvů. V takové ozdobě rozhodně nesmí chybět větvičky jedle, která dlouho vydrží, použít ale můžeme i smrk či borovici. K větvím nezapomeňte přidat i trochu barvy, například pomocí červených kuliček cesmíny, nebo nabarvených šišek na bílo, připomínajících sníh. Skvělou službu udělá i usušené koření, jako je skořice, hřebíček, či badyán. Nevynechávejte ani pomeranč, který dodá výzdobě nejen nádhernou barvu, ale k zimnímu období se dokonale hodí. Skutečně originálního vzhledu docílíte netřeskem nebo jinými sukulenty.

Velké vázy či květináče si všimne každý

Velké vázy se zimní výzdobou rozhodně jen tak někdo nemá. Zakoupit je můžete buďto přímo v hobby marketech, nebo pokud jste alespoň trochu zruční, můžete si vytvořit svoje originální. V první řadě budete potřebovat velkou nádobu, kterou může kromě vázy zastávat například i velký plechový kýbl, vysoká dřevěná nádoba nebo květináč. Kromě zeleně se k do dekorace hodí tyče, které mohou být ze dřeva, bambusu, kovu či plastu.

Vázy můžete dekorovat podle aktuálního období

Maličkosti dělají divy

Skvělé zimní výzdoby docílíte i díky lucernám. Vypadají kouzelně přes den, ale o to více především večer. Nechcete-li do lucerny klasickou svíčku, nebo světýlko, můžete ji využít i jako místo pro dekoraci. Jednoduše do ni naaranžujte cokoliv zimního, co vás napadne. Přes Vánoce to mohou být vánoční koule všech barev, po vánocích větvičky ozdobené mašlí či stužkami.

Lucerny mohou nejen svítit, ale zároveň v nich může být naaranžována dekorace.

Rozšiřte věnce a použijte girlandy

Věnec má v období Vánoc na dveřích téměř každý. Pokud si i vy zimu nedokážete bez věnce představit, zkuste místo jednoho věnce použít víc různých věnců. Jestliže dům disponuje dvoukřídlými dveřmi, je ideální použít dva věnce vedle sebe. U klasických dveří vsaďte na věnce pod sebe, nebo zvolte tři velikosti a umístěte je od nejmenšího po největší. Nezapomeňte je decentně doplnit například šiškami nebo stužkami. Zdobení zvolte ale v jednom motivu a barvě aby dveře vynikly a nepůsobily chaoticky. Velmi působivé jsou girlandy z větví, které můžete přichytit kolem celých dveří nebo jen nad nimi.

Udělejte si procházku do lesa

Výlet do hobby marketu raději vyměňte za příjemnou procházku do lesa. Tam totiž najdete téměř všechno, čím vstupní prostor před domem můžete vyzdobit. Od větviček přes jehličí až po šišky. Skvělou dekoraci vytvoříte i díky umístění pařezů před vstupní dveře, na které můžete umístit květináč, svítilnu, sáňky a další předměty, které navodí kouzelnou zimní atmosféru.

Kratší kmeny dozdobené větvemi, šiškami a svíčkou vytvoří dokonalou zimní dekoraci.

Fotogalerie:

 

Nezapomeňte na zahradní osvětlení


You must be logged in to post a comment Login