Koupelny

Super tipy, jak si zařídit koupelnu

Od   | 

Koupelna je místnost, ve které trávíme poměrně hodně času. Proto není k zahození, když ji zorganizujete tak, abyste v ní mohli také relaxovat. V tomto článku naleznete několik praktických tipů, které vám pomohou při zařizování koupelny, která bude přesně podle vašich představ.

1. Nezanedbejte svůj instinkt

Instinkt a váš pocit je velmi důležitý. Protože záleží, abyste se v každé místnosti svého domu či bytu cítili dobře. Koupelna by měla být místem s příjemnou atmosférou, ve které se zrelaxujete. Aktuální interiérová móda diktuje trend estetiky a pohodlí. Na trhu naleznete velké množství různých produktů, které se pohybují v různých cenách, takže je z čeho vybírat. Koupelnu podle vašich představ si dokážete vytvořit, i když je váš rozpočet menší.

2. Velké obklady do koupelny

Ptáte se proč? Je to také jeden z aktuálních trendů a nejen takových, které jsou populární pro tuto sezónu. Velké obklady jsou také praktické. Budou se vám snáze udržovat, a to především proto, že mají méně spár. Celkový vzhled koupelny lépe vynikne s velkými dlaždicemi. Nezapomeňte však, že je lepší, pokud vám je na stěny umístí zkušený obkladač.

3. Závěsný koupelnový nábytek

Když mluvíme o praktičnosti v koupelně, určitě skvěle pomůže i závěsná sanita a nábytek. Mimo jiného tyto kousky vypadají lépe, místnost opticky zvětší a ta díky nim působí vzdušněji. Toto řešení je vhodné především v malých koupelnách. Rovněž bude jednodušší i celková údržba. Podlaha se vám bude mýt mnohem jednodušeji a nebudete muset mýt těsné rohy kolem skříněk a toalety.

4. Otevřený prostor

Už jsme zmiňovali vzdušnost místnosti. V takovém prostoru se člověk cítí mnohem lépe. Proto se snažte při organizování vaší koupelny hledat police, které jsou volně otevřené.

5. Zrcadlo v koupelně

Zrcadlo je běžnou součástí každé koupelny. Je důležité proto, abyste se v něm mohli upravit, ale pomáhá také opticky zvětšit prostor, a to především tehdy, je-li správně umístěné. Za těchto okolností dokáže zvětšit i malou koupelnu. Vhodná a estetická jsou také zrcadla s podsvícením.

6. Speciální sprcha Walk-in, sprchový box a sprchový kout

Sprchové boxy a různá jiná řešení se těší stále větší popularitě. Takové řešení je příjemné a vhodné především tehdy, preferujete-li svěží pocit po sprše. Navíc sprchové boxy na trhu v současnosti dopřejí i těm, co milují relax. Jsou speciálně doplněné také o různé masážní či parní systémy. Pojďme si v krátkosti popsat rozdíl mezi různými řešeními, která existují.

Slyšeli jste už o Walk-in? Toto řešení má velkou výhodu v tom, že dodá vaší koupelně luxus. Také má jednoduché a čisté linie, což ještě umocní vzdušný a prostorný ráz místnosti. A výborně se udržuje. Walk-in je vhodný systém i pro bezbariérovou koupelnu. Oproti sprchovému koutu se liší především v tom, že obsahuje dvě přední skla nebo stěny. Ty lze zavřít, aby do místnosti neunikala voda. Nejčastěji jsou tvořené mozaikou nebo jiným designem. Sprchový box se nejčastěji skládá ze čtyř stěn, které mají samostatnou pevnou konstrukci. Toto řešení má výhodu v tom, že není třeba vrtat do obkladů. Také poskytuje dokonalý komfort, neboť se dá doplnit o stropní sprchu, trysky, sedátko nebo rádio, osvětlení, speciální odvětrávání či parní saunu.

Sprchové boxy jsou také ekonomičtějším řešením, působí esteticky a jsou smontovány za několik hodin, což je skvělé. Sprchový box je doplněn o klasickou vaničku, nebo mramorovou vaničku. Díky moderním systémům bezsilikonové montáže nebude ve sprchovém boxu vznikat žádná plíseň ani rez. Některé modely lze také položit přímo na podlahu. Nejčastěji naleznete na trhu rozměr sprchového boxu 90×90 nebo 80×80. Komfortnější verze mají rozměr 100×100 a 120×80. V případě, že byste chtěli sprchový box později po letech vyměnit, není nic jednoduššího. Systém lze snadno demontovat a vyměnit. Sprchový box působí také mimořádně esteticky a elegantně, vyžaduje jen minimální údržbu.

7. Samostatně stojící vany

Místo, kde se myjete, je nezbytnou součástí vaší koupelny. Jednou z možností je vana, která by měla působit esteticky. Dotváří totiž vzhled celé koupelny. Volně stojící vana je skvělým řešením, protože působí velmi stylově a moderně.

8. Dekorace jsou důležité

I když jste možná fanouškem minimalismu, dekorace se do koupelny rozhodně hodí. Vkusné dekorace zvýrazní místnost a dodají jí atmosféru. Místnost by však neměla být dekoracemi přeplněná, aby nepůsobila přeplácaně a chaoticky.

9. Co takhle podlahové topení?

Podlahové topení je také jednou ze skvělých možností. Především v zimních měsících je příjemné kráčet po vyhřáté podlaze. Existuje teplovodní nebo elektrické podlahové topení a obě možnosti jsou velmi příjemné. Podlahové topení také přispívá k šetření energie.

10. Vhodně zvolené osvětlení

Dobré světlo je v koupelně velmi důležité. V ideálním případě se zaměřte na to, abyste měli víc než jen jednu lampu. Popřemýšlejte například nad bodovým osvětlením, díky kterému světlo dosáhne i do tmavších koutů. Toto řešení také opticky zvětšuje celkový prostor a dodá vám lepší pocit.Můžete například investovat do kvalitního LED osvětlení, které šetří energii.

Máte-li v koupelně okno, můžete si také zvolit stínění, například pomocí rolet. Vnitřní rolety mají výhodu v tom, že dokáží regulovat sluneční paprsky, ale zároveň nepřehřívají interiér. Jsou vhodné pro všechny typy oken a zlepšují pocit soukromí. Navíc nevyžadují téměř žádnou údržbu.

11. Odvětrávání koupelny

To je velmi důležité. Chcete-li mít automatizovaný systém, je třeba na něj myslet a naplánovat si jej. Existuje u něj totiž několik možností. Zvolíte-li si kvalitní větrací systém, zabezpečíte si také lepší zdravotní podmínky. Zkuste se poohlédnout po nabídce tichých ventilátorů, které mají automatický doběh.

12. Stránka udržitelnosti

Udržitelnost je v současnosti velmi důležitá a lze ji zajistit i ve vaší koupelně. A díky ní můžete i ušetřit. Na trhu existuje mnoho inovativních řešení a technologií, které šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku. Snižují totiž spotřebu energie. Taková řešení navíc vypadají stejně skvěle jako ta běžná, takže nijak nezmění výsledný dojem z koupelny. Investice do těchto řešení se vám vrátí do pár let.

Plánování koupelny není jednoduché. Je třeba zvážit řadu možností, od sprchového boxu až po dekorace. Výsledek však rozhodně stojí za to!


You must be logged in to post a comment Login