Návštěvy bytů

Stylové 2+kk, kde vládne pořádek a výrazné barvy

Od   | 

Pánské bydlení často nebývá nijak zajímavé a spíše v něm převládá šedá a černá. Naprostým opakem je však nevelký byt s dispozicí 2+kk, který v centru města obývá mladý muž. Nejenže zůstává často v práci, ale také si rád užívá nočního života, a proto mu poloha tohoto bytu absolutně vyhovuje. S pomocí architektů domov zařídil vkusně a stylově. Nechybí zde výrazné barvy a z interiéru přímo čiší radost ze života. 

Přiznané rozvody světel podtrhují styl. Zdroj: Apartmento BC

Vstupní dveře vedou do srdce domova, jímž je malý obývací pokoj spojený s kuchyní. Byt původně disponoval malou vstupní chodbou, která však byla odstraněna, a prostor se tak zvětšil, nejen opticky. Jedinou nevýhodu představovala absence věšáků a botníku, což vykompenzoval jednoduchý barevný věšák z roku 1953. Botník nahrazuje rovnou skříň v ložnici. Jakmile vstoupíme do bytu, okamžitě padne náš zrak na petrolejovou stěnu, která udává ráz celému interiéru. Ve stejné barvě byla zvolena i jednoduchá pohovka, kterou lze v případě potřeby rozložit. Se stěnou vtipně ladí otevřená komoda v sytě žluté barvě sloužící jako knihovna i prostor pro dekoraci. V těsné blízkosti obývacího pokoje poté najdeme kulatý jídelní stůl ze dřeva, doplněný černými plastovými židlemi. 

Senzorová baterie: Velký pomocník v kuchyni

Osobitě byla zařízena také malá kuchyně, kde se prolíná kombinace černé a bílé barvy. Kuchyně v jedné rovině poskytne dostačující prostor pro přípravu pokrmů. Sjednocenost prostoru byla docílena díky vestavěným spotřebičům. Bílé skříňky doplňují černé úchyty, a aby tu černé nebylo málo, dal majitel přednost také černé, volně stojící chladničce. Bílé obklady v podobě cihel příjemně kontrastují s červenými otevřenými policemi, kam lze umístit suroviny nebo kuchyňské náčiní. Na kuchyni navazuje černý jídelní stůl s bílými židlemi. Za zajímavost lze považovat i osvětlení s přiznanými starými rozvody na stropě. Rozvody tak vedou po celém obývacím pokoji, na jejichž konci jsou reflektorové lampy, které evokují surový industriální styl. Také závěsné svítidlo nad jídelním stolem se stylem podobá přiznaným rozvodům. Malé žárovky potom visí přímo z černých, asymetrických kabelů.

Černá lednice opticky rozbíjí bílou kuchyňskou linku. Zdroj: Apartmento BC

Do ložnice vcházíme skrze úzkou chodbu a zjišťujeme, že je zařízena skromně, ale osobitě. Šedé stěny příjemně kontrastují s dřevěným čelem postele, protaženým na obě strany. Klasickou šatní skříň nahradila prostorná komoda, nad kterou visí šatní tyč na lankách se zavěšeným oblečením. Neutrální barvy rozbil abstraktní obraz, který prostoru dodává určitý šmrnc. 

Z ložnice vcházíme do koupelny s toaletou. I tato místnost stojí za návštěvu a rozhodně nezůstane bez reakcí. Barevné obklady doplňují zrcadlové čtverce a vytváří tak zajímavý efekt. A nakonec stěnu doplňuje mohutné betonové umyvadlo, které opět odráží industriální styl. 

Betonové umyvadlo rozveseluje barevný obklad. Apartmento BC

Zdroj: Apartmento BC

Fotogalerie:

 

Jak textilními dekoracemi oživit domov?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login