Návštěvy bytů

Styl staré Anglie i moderní prvky: Nebáli se kombinovat a výsledek mile překvapí

Od   | 

Směs středomořského stylu a určitých prvků stylu staré Anglie – že to nejde dohromady? Ale kdeže. Tenhle byt vám dokáže pravý opak. Luxusní interiér domu se kromě mixu stylů nebojí ani orientálních vzorů, veselých doplňků a barev. 

Výrazné dekory najdeme na mnoha místech domu. Zdroj: Nurit Geffen

Celý dům se skládá z několika místností, z nichž každá má unikátní, neopakovatelný styl. Jednou z nejvýraznějších místností v domě je kuchyně. Její základní barva je černobílá. Černá pracovní deska v nás budí dojem neobvyklosti a luxusu. Bílé skříně s dvířky v bezúchytkovém provedení dělají povedenou nenápadnou „stafáž“ spotřebičům v černé, s mosaznými či nerezovými detaily. Zeď obložená cihlovým vzorem, odkazující spíše na styl venkovský, anglický, se k dané kombinaci zdánlivě nehodí, fakticky ale vytváří designově dokonalý celek. Třešničkou na dortu jsou už pak křišťálově bílé cylindry lamp či černé designové hodiny se zlatým okrajem nebo historický, tzv. „cibulákový“ porcelán, který můžeme jen tak mimochodem vidět v prosklených poličkách a evokuje v nás babiččinu polévku či vynikající omáčku. Velmi prakticky je využit malý výklenek, ve kterém si našly místo úložné boxy, knihy i pokojové květiny.

Stejný design svítidel vyzdvihne váš domov

Historický styl kombinovaný s luxusem  

Na kuchyň navazuje velkolepá jídelna s velkým jídelním stolem a obývací kout vybavený sedací soupravou a židlemi v historickém stylu. Jemné průsvitné závěsy až na zem působí velmi útulně a domácky,  a zajistí i určitou míru soukromí a odstínění přílišného slunce. Velkými francouzskými okny, nahoře obloukovými, se prochází na terasu s venkovním sezením. Interiér doplňují detaily v černé (květináče, poličky, motivy na stropě atd.) 

V kuchyni na podlahu zvolili designéři výrazný vzor. Zdroj: Nurit Geffen

Stylová pohovka s odkládací policí

 

Pokojíky pro tři chlapce budou stárnout s nimi 

Ani obyčejná chodba nebyla ponechána bez dekorací a ozdobil ji kusový koberec, zrcadlo i umělecká díla. Barva zdí a dveří ve většině interiéru je bílá, což působí prostorně a umožňuje experimenty právě s obložením nebo např. s krásným, hravým a vtipným motivem v dětském pokoji, který ihned malé dobrodruhy přenese na dalekou pohádkovou cestu. Na pokojích pro menší dvě děti a staršího studenta lze ještě pochválit jejich nadčasovost. Nejsou rozhodně jakkoliv smutné či unylé a pouhou výměnou textilií či výmalby jdou komplexně proměnit dle věku a zájmů jejich obyvatel. Šedá, modrá, bílá a šedomodrá barva jsou vždy dobrým základem pro kluky kteréhokoliv věku. 

Pokoj pro dvě menší děti je hravý a nadčasový zároveň. Zdroj: Nurit Geffen

Sázka na velkolepost

V ložnici rodičů vsadili architekti na čalounění výrazných vzorů a historické kusy nábytku. Podlaha je zde stejná jako v celém domě, v příjemném, teplém odstínu tmavšího dřeva. Konečně světlá koupelna s „královskou“ volně stojící vanou i umyvadlem asi bezezbytku naplní představy mnohých o dokonalém luxusu a relaxaci. Snad jen jediný detail vyvolává otázky, a sice ozdobné, vlnité seříznutí nábytku pod umyvadlem. Zdali jde z vašeho pohledu o krásný a nápaditý detail, který zajistí snadný úklid, nebo spíše o nepodařený pokus o praktičnost, který evokuje nájezd myší do bochníku sýra, už ponecháme na názoru každého čtenáře. 

Volně stojící vana musela být z prostorových důvodů umístěná ke stěně. Zdroj: Nurit Geffen

Zdroj: Nurit Geffen

Fotogalerie:

 

Kam pro nepřehlédnutelné jídelní stoly?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login