Doplňky do bytu

Štědrovečerní stůl s dokonalým svícnem z živých rostlin

Od   | 

Na štědrovečerní stůl patří bezesporu svícen se zapálenou svíčkou, která pomůže k romantické atmosféře. Co ale pro jeden rok udělat výjimku a místo klasického umělého svícnu zvolit svícen z živých větviček? Nejen že udělá velkou parádu, ale také byt provoní dokonalou vůní Vánoc, která ke Štědrému dnu prostě neodmyslitelně patří.

Klasický svícen z jehličí

Pokud jste zastáncem klasiky, zvolte klasický svícen osázený větvičkami z jehličnanů. Touto klasikou rozhodně nikoho neurazíte. Zvolit můžete svícen kulatý, nebo i hranatý. V poslední době jsou v módě svícny, které jsou přes celý stůl. Působí to naprosto dokonale! Bílý svícen z jehličnatých větviček doplňte pokud možno bílými svíčkami, jelikož ty na zelené barvě vyniknou nejlépe. Přihodit můžete klasickou ozdobu, nebo jako doplněk na svícnu skvěle poslouží šišky.

Svícny přes celý stůl vytvoří naprosto jedinečnou atmosféru. Doplnit je můžete svíčkami postavenými na vysoké noze!

Jednoduché a přitom naprosto kouzelné. Zkuste i vy, pokud máte delší stůl, udělat takto dlouhý svícen z živého jehličí!

 Z jehličnatých větví můžete vytvořit i kulatý svícen, ke kterému poslouží hlubší miska. Pokud zvolíte do svícnu jen jednu svíčku, ozdobte jehličí bohatěji, aby svícen nebyl chudý. Skvěle poslouží i živé květy, kousek jmelí i s bílými kuličkami, nebo svazek skořice. Tato kombinace bude působit dokonale a skořice s jehličím dodá štědrovečerní večeři dokonalou vůni.

I takto jednoduchý svícen si můžete vytvořit doma. Není to žádná dřina!

Použít můžete i vyšší designové misky, které vyzdvihnou celý svícen.

Klasika na noze

Chcete si vyrobit na Vánoce svícen z jehličí, ale i přesto byste chtěli mít jednou něco originálnějšího? Zkuste udělat svícen na vyšší noze! Skvěle postačí mísa na pečivo na noze. Do hmoty pro živé květiny naaranžujte jehličnaté větvičky, vánoční koule, šišky a cokoliv co Vás napadne! Výsledkem bude originální vánoční svícen, který Vám bude závidět každá návštěva.

Klasický svícen pouze na vysoké noze. Zajímavý nápad, že? Navíc kombinace zeleného jehličí a hnědých doplňků vypadá božsky.

Netradiční svícny

Pokud se rozhodnete upustit od klasického jehličí, zvolte i jiné rostliny! Co třeba vyzkoušet svícen z mechu? Zní to sice zvláštně, ale vypadat bude dokonale. Pokud zvolíte dřevěnou misku, která bude vypadat přirozeně, docílíte krásného přírodního efektu. Do misky jen nandáte bochánky mechu a zapícháte vysoké svíčky.

Svícen z mechu jen tak někdo mít nebude! Buďte o Vánocích kreativní a originální.

Další možností jak vybočit od jehličnaté klasiky, je vytvořit si svícen ze jmelí. A jak na to? Dejte si svíčky na průhledný tácek, osázejte svíčky jmelím a přivažte mašlí. Pokud nemáte tácek, bohatě poslouží silnější svíčky naskládat na prostředek jídelního stolu – nechat je volně, bez žádné podložky.

Vymyslet můžete nekonečné možností svícnů. Typ se svíčkami obalenými do jmelí je jednoduchý a přesto působí naprosto kouzelně.

Fotogalerie:

 

Tipy na vánoční výzdobu:


You must be logged in to post a comment Login