Návštěvy bytů

Starý byt v novém hávu je povedeným domovem

Od   | 

Další proměnou v soutěži Rekonstrukce roku se stal starý byt, kde nezůstalo vůbec nic z původního řešení. A majitelé udělali dobře, protože jejich domov nejen  září novotou, ale hlavně je dispozičně mnohem lépe promyšlen.

Rekonstrukci paní Barbory musíme hodnotit jako velmi podařenou. Kompletní dispozice byla změněna, a tak ložnice vznikla na místě bývalé koupelny a komory, které nově vznikly z původní kuchyně. 

V kuchyni laděné v přírodního duchu se vaří u sestavy, která je navržena na míru prostoru, a tak skvěle zapadá do celkové kompozice. Navržena je do roviny a sestává z bílých skříněk z MDF desky s jednostranně potaženou akrylátovou folií ve vysokém stupni lesku. Doplňuje je dřevěná část poskytující další úložný prostor a zároveň LED světlo, které osvětluje celou pracovní plochu. Skvělý kontrast zde vytvořily tmavé úchytky spolu s pracovní deskou, které bělost kuchyně pomyslně rozbíjí. V blízkosti kuchyně byl umístěn i dřevěný jídelní stůl se židlemi vytvářející tu pravou domácí atmosféru. 

Koupelna se nese také v příjemných tónech. Provedení obkladů v dřevěném dekoru s bílou elegantní vanou tvoří skvělý kontrast. Hned na první pohled si návštěvní ani nevšimne, že v rohu místnosti je k dispozici sprchový kout, který díky provedení walk-in opticky nenarušuje nevelký prostor. To vše ještě podtrhla keramická dlažba rovněž s dekorem dřeva a rostliny navozující přivětivou atmosféru.

Dětský pokoj zdobí příjemná barevná kombinace. Tvoří ji mentolově zelená zeď, doplněna čistě bílou s šedým nakresleným obrysem města. Tyto dvě barvy byly doplněny dřevem jak na podlaze tak i na dveřích, díky kterým pokoj získal tu pravou atmosféru. Nábytek byl ponechán v čistě bílé barvě, aby se zde barvy příliš nekryly a dětský pokoj působil nezastavěně.

Ložnici si manželé vymalovali světle šedou barvou, kterou opět doplňují dřevěné prvky jako je skříň i noční stolky. Manželskou postel s černým čelem majitelé doplnili šedobílým povlečením a dekorativními polštářky. 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login