Návštěvy bytů

Startovní byt mladé studentky: Na 32 metrech čtverečních má úplně všechno

Od   | 

Startovní byt, omezený prostor a samozřejmě i finance. To vše provázelo zařizování bytu, který disponuje pouhými 32 metry čtverečními. Přesto je důkazem, že i malý prostor lze zařídit prakticky, vkusně a moderně. V bytě najdeme přírodní materiály, včetně jednoduchého nábytku, který oživují syté barvy. 

Knihovna rozšiřuje sedící prostor a nabízí prostor k odpočinku. Zdroj: RoomDesignBuro

Velkým plusem bytu je prostorné okno, které však přestavuje jediný přirozený zdroj světla. Studentka z něj tak vytěžila naprosté maximum, což se opravdu povedlo. Malý obývací pokoj situovaný právě k oknu je velmi neotřelý díky nízké, růžové knihovně umístěné pod oknem, která supluje parapet a majitelka zde může sedět například s knihou v ruce a kochat se výhledem na město. Vedle knihovny byl umístěný černý kulatý stolek doplněný čalouněnou židlí, kterou majitelka využívá zejména během intenzivního přípravy na zkoušky. Zároveň však slouží jako jídelní stůl, na který už nezůstalo jinde místo. 

 

Kam pro obklady a dlažbu?

 

Součástí obývacího pokoje je i jednoduchá pohovka v modré barvě, kterou lze v případě potřeby také rozložit. Interiér je zařízený jednoduše, a proto zde nenajdeme žádné zbytečnosti. Aby nevypadal příliš stísněně, rozhodla se majitelka ponechat stěny v bílé barvě, které příjemně kontrastují s dřevěnou podlahou ve světlém odstínu. Vkusně sem byly zakomponovány doplňky, jako například barevný kobereček před sedačkou, nebo abstraktní obraz, který je vidět téměř z každého místa v bytě. 

V malém prostoru vyniká výrazný obraz. Zdroj: RoomDesignBuro

Během zařizování byl kladen velký důraz na to, aby se prostor díky pouhému jednomu oknu neuzavřel, ale aby se zároveň oddělily jednotlivé části interiéru. Chytrým řešením se tak stalo předělení prostoru, které odděluje obývací prostor spolu s kuchyní od ložnice. Vytvořený byl z jedné strany kuchyní a z druhé šatní skříní. Samotná kuchyně je sice maličká, ale studentce s přehledem postačí. Zvolena byla ve světlém dekoru dřeva a disponuje nejen spodními a horními skříňkami, ale také menší spížní skříní. Ani nabídka spotřebičů není příliš široká, ale pečicí trouba, varná deska a dřez jsou dostačující. 

 

Jak správně osvětlit vstupní chodbu?

 

V ložnici pak nacházíme jednoduchou postel a šatní skříň, která spolu s kuchyní odděluje prostor. I zde byl na skříni zvolen stejný odstín dřeva jako v kuchyni a nechybí část skleněné stěny, díky které je prostor příjemně prosvětlený. Součástí ložnice jsou nástěnné lampičky a pro oživení i trocha zeleně. 

V ložnici je i denní světlo, a to díky prosklené části nad šatní skříní. Zdroj: RoomDesignBuro

Poslední místností bytu je malá koupelna, i na ní si dala majitelka záležet. Bílé lesklé obklady najdeme na všech stěnách a přechází také na podlahu, čímž koupelnu opticky zvětšují. Zajímavým kontrastem k bílému obkladu je zde modrý strop v tlumeném odstínu, který osvětlují LED bodová svítidla. V koupelně nechybí komoda se zapuštěným umyvadlem a kvůli malému prostoru sem byl zvolen pouze sprchový kout. Koupelnu doplňuje prostorné zrcadlo nad umyvadlem a půvabně působí bílá závěsná svítidla. 

Bodovky na modrém stropě připomínají hvězdy. Zdroj: RoomDesignBuro

Zdroj: RoomDesignBuro

Fotogalerie:

 

Hrnec, který uvaří takřka za vás

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login