Zahrada

Starost o bazén: Se správnými doplňky je to hračka

Od   | 

Mít v bazénu celou sezonu krásnou čistou vodu nemusí být tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí se o ni pořádně starat. Pokud se řadíme mezi ty, kteří si bazén teprve pořizují, určitě nepřestávejte číst. V následujících řádcích se totiž zaměříme na některé základní úkony, jež s péči o vodu v bazénu přímo souvisejí. Jednak se budeme věnovat příslušenství jež budete potřebovat, a jednak také bazénové chemii. Ta hraje velmi důležitou roli a obejít se bez ní fakticky nelze.

Síťky jako základ

V první řadě byste se měli zaměřit na pomůcky, díky kterým vytáhnete z bazénu větší nečistoty. Nejčastěji se jedná o listí a také hmyz. Ideální je mít síťku, jíž se odstraňují tyto nečistoty ze dna a také variantu pro jejich eliminaci z hladiny bazénu. Mnohdy si vystačíte i s obyčejnou síťkou.

Bazénový vysavač

Zapomenout nelze ani na bazénový vysavače, jehož prostřednictvím vysajete nečistoty ze dna. Ty byste síťkou nebyli schopni v žádném případě dostat ven z bazénu. S moderním bazénovým vysavačem odstraníte takřka všechno. Zvláště v případě, kdy vznikají díky vločkovači shluky nečistot.

Z bazénových vysávačov vám odporúčame automatický Doplhin E10, ktorý sa hodí na vysávanie bazénov o veľkosti 8×4 metre.

Moderní bazénová chemie

V současné době lze volit mezi dvěma typy bazénové chemie. Klasiku představuje ta na bázi chlóru, jakousi inovaci kyslíková chemie. V obou případech se setkáváme s vysokou účinností za předpokladu, že je v pořádku pH prostředí bazénu. Ideální volbu představují klasické tablety, které v sobě mimo jiné obsahují také vločkovač a další složky. Hodně oblíbené jsou variace 5+1 nebo 4+1. Cenově se nepatrně liší, nicméně čím složek více, tím lépe.

Když už se voda zakalí a zezelená

Je nutné akutní změření pH prostředí a následná aplikace prostředku pH+ nebo častěji pH-. Poté už budete muset aplikovat další bazénovou chemii. Tu představuje rozjasňovač. Ten dokáže vodu poměrně hodně vyčeřit, Stejně tak bude nutný vločkovač. Díky němu se vytvoří shluky nečistot na dně, které a pak jen jednoduše vysají bazénovým vysavačem.


You must be logged in to post a comment Login