Koupelny

Sprchování ve vaně? Komfortní řešení díky kvalitním vanovým zástěnám

Od   | 

Vedli jste doma diskuze o tom, zda si do koupelny pořídit vanu, nebo sprchový kout? Zatímco jeden z vás miluje rychlou ranní sprchu, druhý si rád poleží s knížkou v teplé vaně? A vaše děti milují hry v záplavě pěny? Pak se neuchylujte k jednomu či druhému řešení – zvolte kompromis v podobě vany s kvalitní vanovou zástěnou.

Igelitový závěs je minulostí. Pořiďte si kvalitní zástěnu ze skla či plastu. Zdroj: RAVAK

Když není místa nazbyt

Ne každý má koupelnu dost velkou na to, aby se mu do ní vešla jak vana, tak i sprchový kout. A proč byste se měli rozhodovat pro jedno nebo druhé, když se můžete vydat cestou kompromisu. Pořiďte si vanu v kombinaci s vanovou zástěnou. Ti, kteří preferují sprchování, se budou moci dle libosti sprchovat, ostatní se ale nebudou muset vzdát svých relaxačních chvilek ve vaně. Pokud je vaše koupelna menších rozměrů, není problém najít vanu vhodnou i sem.

Vybírejte podle svého gusta

Je jen na vás, zda zvolíte rohovou, obdélníkovou či asymetrickou vanu. Myslete však na to, aby vám po umístění vanové zástěny (či vanových dveří) zůstal alespoň 70 cm široký prostor pro komfortní vstup do vany.

Asymetrická vana Rosa II může sloužit nejen jako vana, ale i prostorný sprchový kout. A to díky vanové zástěně CVSK1 . Zdroj: RAVAK

Asymetrická vana Rosa II: Sprchová část vany má ploché a široké dno, integrované sedátko, a tak v kombinaci s vanovou zástěnou nabízí široký a bezpečný sprchovací prostor. Vanová část má příjemně pozvolnou opěrnou část k pohodnému koupání. 

Sprchová zástěna by měla mít spolu s vanou výšku 190 cm, to je standardní výška sprchového koutu. Zástěna by měla být široká alespoň 80 cm, zabráníte tak rozstřikování vody do zbytku koupelny. Aby bylo sprchování pro stojící osobu bezpečné a komfortní, vana musí mít širší ploché dno a pokud možno rovné stěny v úhlu 90 °.

Jakou vanovou zástěnu si můžete vybrat?

Vybírat si můžete z pevné vanové zástěny, posuvné či skládací. Skládací zástěny mohou mít od dvou až do pěti dílů. Výhodou je hlavně to, že harmoniku snadno složíte a nebude vám překážet při koupání nebo při čistění vany. Prostor nad vanou lze uzavírat z jedné, nebo ze dvou stran. Jestliže máte v domácnosti malé děti, je vhodné vnitřní prostor více uzavřít – posuvná či sklopná část zástěny by měla dobře těsnit. Díky tomu vám malí piráti nebo potápěči nevytopí koupelnu. V domácnosti se seniorem jsou naopak doporučovány větší prostory pro pohodlný vstup a výstup z vany.

Řešení ideální i do menší koupelny. Zdroj: RAVAK

Vana BeHappy II: Jedná se o prostorově nejúpornější řešení, které zároveň poskytuje pohodlné koupání i sprchování. Vana v kombinaci s přesně padnoucí třídílnou zástěnou VS3 umožňuje pohodlné sprchování.

Zástěnu můžete složit. Do vany se tak dostanete bez problémů. Zdroj: RAVAK

Jakou zvolit výplň u vanové zástěny?

Výplň u vanové zástěny může být skleněná čirá či s dekorem. V případě plastové výplně je vhodné volit variantu s dekorem, která působí esteticky lépe. Čiré sklo bude působit čistě a vzdušně, s dekorem zase získáte větší pocit soukromí. Jde o vhodnější řešení, než je nevzhledný igelitový závěs.

 

Designu vanové zástěny prospěje lehké pískování, dekory kapek a proužků odvádějí pozornost od zaschlých kapek na čirém skle.

 

A když jsou vaše přání speciální

Pokud si přejete v koupelně něco speciálního a běžná nabídka vám nestačí, můžete použít konfigurátor, který vám během chvíle pomůže navrhnout vanovou zástěnu vhodnou právě pro vás.

Obdélníková vana Chrome: Obdélníkový plášť a oválné dno. Ideální řešení pro každého milovníka klasiky. Nechybí ani příjemný sklon zádové části a kolmé stěny pro pohodlné sprchování. 

Montáž je velmi jednoduchá

Vanové zástěny a dveře můžete namontovat také dodatečně – na téměř jakoukoliv obdélníkovou vanu, která má rovný horní lem. Týká se to i plechových a litinových van. Instalace je jednoduchá a zvládnete to s přehledem i vy sami.

Údržba může být jednodušší, než se na první pohled zdá

Zástěna na vanu by měla být nejen funkční, ale také hezká na pohled. I proto je nutné myslet na její údržbu s předstihem. Pokud nechcete jejím čištěním trávit spoustu času, doporučujeme podívat se na bezrámové vanové zástěny, které jsou skleněné. Jejich údržba je snazší. Levnější a lehčí kategorií výplní plast uchycený v rámu. Tady je třeba věnovat vyšší péči v místech okolo rámů, protože se tam usazují nečistoty a vodní kámen. Plastová výplň se nabízí v mnoha typech povrchových úprav.

Všechny skleněné vanové zástěny RAVAK jsou opatřeny speciální patentovanou povrchovou úpravou RAVAK AntiCalc®, která zajistíí, že je povrch vodoodpudivý. Voda stéká po povrchu skla rychleji a nedochází zde k jejímu usazení v podobě vodního kamene. K udržení těchto vlastností byl vyvinut RAVAK AntiCalcConditioner.

 

VÍCE NEJEN O SPRCHOVÝCH ZÁSTĚNÁCH NA VANU SE DOZVÍTE ZDE

 

 

 

Podívejte se, na co si dávat pozor při výběru sprchového koutu

 

 

You must be logged in to post a comment Login