Koupelny

Sprchovací toalety se stávají samozřejmostí: Zvyšují hygienu a šetří místo

Od   | 

Už jste někdy vyzkoušeli toaletu s integrovanou sprškou? Pokud ano, tak nám jistě dáte za pravdu, že takový výdobytek doby se hodí mít doma. Nejenže zlepšuje hygienu, ale má i pozitivní dopad na naše zdraví. Představíme vám, v jakých variantách se tato toaleta vyrábí i jak je náročná instalace, zkrátka vše, co je třeba vědět, než si ji pořídíte domů.

Japonský výrobce umisťuje trysku nad nehygienickou část toalety. Vnitřní část se navíc před i po použití omyje. Zdroj: Koupelny Ptáček

Jednoduché řešení bez elektřiny a teplé vody

Na trhu existuje modely toalety s integrovanou sprškou, který nepotřebuje ani elektřinu, ani přívod teplé vody. Sprška se jednoduše se ovládá postranním kolečkem, které zároveň spustí vodu. Výhoda této toalety je, že ji můžete rovnou nainstalovat místo stávající. Nečeká vás tedy žádné bourání, vyměníte kus za kus a můžete rovnou začít používat. 

 

Bezokrajové splachování je u tohoto typu WC samozřejmostí.

Toaletu při splachování vždy zavírejte. Zabráníte tak šíření drobných kapek vody.
Zdroj: Geberit

Přívod elektřiny i teplé vody máme

Pokud máte k toaletě přivedenou elektřinu i teplou vodu, výběr je mnohem širší. První, co byste měli sledovat, je umístění trysky. Jde o to, aby zůstávala v maximálně hygienickém prostoru. Proto ji výrobci umisťují ještě za krytku, která trysku chrání v momentě, kdy se nepoužívá. Japonský výrobce TOTO má dokonce trysku umístěnou nad keramikou, takže není šance, aby přišla do styku s nehygienickým okolím. Tento výrobce navíc toaletu vybavil speciální funkcí, která vnitřní prostor toalety před i po použití omyje. Vyšší hygienu splňují také toalety s tryskou, která se dokáže sama před i po použití opláchnout. 

Poklop se může před použitím sám zvednout, po použití zase zavřít. Zdroj: Grohe

Více se o toaletách se sprškou dozvíte ZDE

 

A další funkce

Primární funkce, tedy omytí, je standardem, tím ale výrobci nekončí. Trysky integrovaných spršek mohou mít nejrůznější intenzitu proudů, existují i modely, které jsou vybaveny navíc ještě o lady spršku určenou pouze pro dámy. Vyšší standard těchto toalet má také systém na pohlcování pachu a komfortní osoušení. Většina modelů má také vyhřívání sedátka, které se navíc samo zvedne a po použití přiklopí, nechybí osvětlení, které se využívá ve večerních hodinách a velmi komfortní je i ovládání všech funkcí.

Toaletu můžete připojit jen na studenou vodu. Není potřeba ani elektřina. Zdroj: Tece

Ovládání toalety se sprškou

21. století samozřejmě dovoluje ovládání, které mnohokrát hraničí  s naší představivostí. Všechny proudy, splachování, odvětrání, vyhřívání a další můžeme ovládat skrz mobilní aplikaci v mobilním telefonu, nebo dálkově a samozřejmě i jednoduše standardním tlačítkem.

Funkce lze ovládat i dálkově. Zdroj: Duravit

Zdroj: Kapitoly o bydlení, Moderní koupelna

Fotogalerie:

 

 

You must be logged in to post a comment Login