Inspirace

Správně zvolená předsíňová stěna zamezí nepořádku

Od   | 

V převážné většině bytů není předsíň dostatečně osvětlena denním světlem a zpravidla také nebývá velká.  Aby stále působila uklizeně i pojala všechny naše boty a bundy, je důležité správně vybrat zařízení.

Pokud zvolíme správně předsíňovou sestavu, bude místnost působit nejen přehledně, ale zároveň získá tu pravou domácí atmosféru, kde se bude cítit skvěle každý, jakmile sem vstoupí. 

Správně zařízená předsíň je vizitka bydlení. Zdroj: Home Style

Jak stěnu vybrat?

V první řadě je třeba se zamyslet nad tím, kolik v předsíni vůbec máme místa, a až poté začít plánovat odkládací místo na kabáty, boty, či jiný úložný prostor. Líbí se vám samostatně stojící věšák na oblečení? Pak zvažte, jestli pro něj máte dostatečné místo. Vždy pamatujte na to, že v předsíni musí zůstat volný prostor, ideálně 70 až 100 cm, pro pohodlný průchod. Jinak raději zvolte nástěnný věšák, který cenné místo ušetří. Ideální je vybrat kompletní stěnu od jednoho výrobce, protože jedině tak docílíte sjednoceného vzhledu. Na výběr jsou kompletní sestavy předsíňových stěn, ale složit si ji také můžete dle vašich požadavků z jednotlivých částí, které k sobě však samozřejmě musí ladit. Při volbě jednotlivých kusů je možnost stylové kombinace úchytek, věšáků, zásuvek a vnitřních systémů, ale i rozměrů konkrétních dílů nábytku.

Do otevřených polic se ukládají boty snadněji. Zdroj: Ikea

Co všechno by předsíňová stěna měla obsahovat?

Při sestavování vhodné předsíňové stěny by neměla chybět pokud možno vestavěná skříň. Jestliže do skříně nechcete tolik investovat, pak zvolte klasickou volně stojící skříň, do které lze uschovat sezónní bundy a kabáty. Další důležitou potřebou je botník, který by měl být uzavřený a nejlépe vyklápěcí pro lepší přehlednost. Volně stojící věšák, nebo alespoň stěna na věšení pro pohodlné odkládání oděvů je nutnost. Pro optické zvětšení místnosti umístěte na předsíňovou stěnu stylové zrcadlo nebo přímo zrcadlovou stěnu. Chybět by neměla ani police nebo přihrádka pro odkládání čepic, šál, rukavic nebo čisticích prostředků na obuv. Posledním detailem je pohodlné sedátko nebo taburet, který zpříjemní čekání či případné obouvání.

Výklopné botníky jsou praktické a působí uklizeným dojmem. Zdroj: Nábytek MAX

Do úzké chodby postačí i botník s hloubkou 30 cm

Správný materiál

Při výběru je důležité dbát i na vhodný materiál, který je zohledněn v pořizovací ceně. Lamino je skvělým řešením, jelikož je odolné vůči poškození a zároveň je cenově dostupné. Jsme-li ochotni do nábytku investovat, pak je ideálním řešením zvolit MDF desky. Jsou kvalitní a zároveň a dostupné v mnoha barvách a provedení. O něco náročnější na údržbu bude dýha dřeva, která nesmí být vystavena vlhku a počítejme také s tím, že během let může změnit svůj odstín. 

Úzkou dlouhou chodbu osvětlete lankovým systémem

Provedení a konstrukce

Na trhu naleznete široký výběr předsíňových stěn dle vašich představ. Máte interiér laděný do nadčasového stylu, nebo jste zastánci klasického? Podle toho je třeba vybírat i provedení stěny. Je předsíň prosvětlená? Pak můžete zvolit i tmavší dekor stěny. V opačném případě volte neutrální tóny. Pokud máte děti, pak umístěte háčky níže, kam mohou sami dosáhnout. Vnitřek skříní i zásuvky přizpůsobte vašim představám. Na výběr jsou policové systémy, klasické zásuvky, ale i oddělovače do skříní. Při výběru se zaměřte i na kvalitu konstrukce a zpracování. Důležité je mít v pořádku zejména panty a úchytky, na kterých špatné provedení poznáme jako první. Skříňky by měly být stabilní a neměly by se pohybovat, přesto je ale lepší je uchytit ke zdi. 

Široká škála provedení je velká výhoda, důležité je kontrolovat i kvalitu konstrukce. Zdroj: Nativ

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login