Kuchyně

Jak správně vybrat granitový dřez

Od   | 

Ač je nerezový dřez nestárnoucí klasikou, která stále má své skalní příznivce a zaslouží si je pro mnoho dobrých vlastností, české kuchyně se přeci jenom proměňují a stále častěji  v nich můžeme najít krásné dřezy granitové. Kromě své vysoké estetičnosti nám prokážou dlouholeté skvělé služby; je ale třeba věnovat pozornost jejich výběru.

Granitový dřez MRG 612 E v barvě grafit se bude hodit do velmi moderní kuchyně

Pod spojení „granitový dřez“ se ovšem v dnešní době schová leccos. Je třeba si pohlídat, aby žulové složky bylo v materiálu minimálně 80%, což splňují například granitové dřezy Franke. Dřezy, u kterých výrobce složení neuvádí, nekupujte. Pozor také na výrobce, které prodávají dřezy s pouze tenkou vrstvičkou granitu, takové dlouho nevydrží. Granitové dřezy Franke jsou vyrobeny z materiálu nazvaného fragranit, tedy 80% žuly a 20% polymerové pryskyřice.

Odolné vysoké teplotě, v mnoha barvách

Granitové dřezy značky Franke jsou vysoce odolné před poškrábáním, snadno se udržují a vydrží teplotu až 280°C. Některé z nich si můžete navíc dopřát se speciálním antibakteriálním povrchem, který chrání před bakteriemi a mikroby. Granitové dřezy Franke seženete v různých odstínech, dle modelu tak můžete vybírat třeba z odstínů onyx, grafit, šedý kámen, kašmír, bílá-led, vanilka, Sahara, pískový melír nebo tmavě hnedá.  Je tak možno dokonale dřez přizpůsobit vaší kuchyni.

Chromová baterie FG 7071 s otočným ramenem o 360°. Jeden a půl dřez Maris MRG 651 s odkapovou plochou vyrobený z materiálu Fragranit DuraKleen® PLUS v barevném provedení grafit. Vhodný k instalaci do skříňky s výškou od 600 mm. Rozměr 970 x 500 mm, dostupný v 8 barevných provedeních, Franke.

Jeden a půl dřez Maris MRG 651 s odkapovou plochou vyrobený z materiálu Fragranit DuraKleen® PLUS v barevném provedení grafit.

Zásadní výhody granitových dřezů

Zakoupíte-li si kvalitní granitový dřez od prověřené značky, získáte tím oproti dřezu nerezovému nebo smaltovanému zásadní výhody. Údržba je jednodušší než například u nerezu; na materiálu prakticky nevznikají skvrny a pokud náhodou ano, jsou snáze odstranitelné. Granit je i skvělou pracovní plochou, kterou získáte pořízením většího dřezu. Dále je to trvanlivost zejména ve vzhledu. Zatímco letitý nerezový nebo smaltovaný dřez nebude nikdy vypadat dobře, granitový může vydržet krásný velmi dlouhou dobu. Estetické kvality a mnohem větší variabilita odstínů už jsou jen třešničkou na dortu.

 


You must be logged in to post a comment Login