Ložnice

Souznění s přírodou v zemité ložnici

Od   | 

Už podle základu slova je jasné, z čeho zemité barvy vycházejí. Je to jednoznačně půda ve všech odstínech hnědé, a to od skořicové až po odstín hořké čokolády. V ložnici v těchto barvách si odpočinete, uvolníte se a získáte pocit jistoty.

Klidná a uklidňující síla

Hnědá patří k neutrálnějším a decentně působícím barvám, které uklidňují a neruší naši mysl. I když jde o tlumenou barvu, vnímavější člověk bude cítit její klidnou energii, kterou dodává. Široké spektrum příjemných a nerušivých odstínů předurčuje hnědou barvu jako ideální k použití do ložnice, a to hlavně v karamelovém a kávovém odstínu.

Zemitost dodává místnosti zeď obložená kamenem a nábytek v světlém odstínu dřeva, zdroj: Jitona

Efektní kombinace

Díky tomu, že hnědá barva téměř neodráží světlo, mohli byste se obávat toho, že konečný výsledek bude trochu ponurý a pochnmurný. To se může stát, když bude interiér celý hnědý, nebo hnědou nevhodně skombinujete s dalšími barvami a nábytkem. Je tedy ideální ji kombinovat s bílou, béžovou a šedou, nebo šedou. Odstíny hnědé se také dají kombinovat vzájemně a dobře se také míchají s jinými barvami. Decentní mix vznikne kombinací hnědé s bílou, šedou a béžovou. Odvážnější, ale zajímavé kontrastní variace dosáhnete, když budete hnědou kombinovat třeba se žlutou, červenou nebo modrou barvou.   

K odstínům bílé kávy a šedé stěrce pěkně kontrastuje zelená použitá na koberci, zdroj: Casamoderna

Bílá výmalba vpouští do ložnice světlo a stará se o to, aby nepůsobila ponuře, zdroj: Home Style

Nejjednodušším způsobem, jak dostat požadovanou barvu do ložnice je vymalovat zdi na hnědo. Vycházejte ale z toho, že tmavé odstíny prostor opticky zmenší, naopak světlé ho zvětší a dodají mu vzdušnost. Na stěny se proto více hodí světlé odstíny hnědé. Tmavé využijte na nábytek, podlahu a doplňky. Pokud ale přece jen moc stojíte o tmavě hnědé stěny, vymalujte jen jednu a další dotvořte světlejšími odstíny hnědé. V ideálním případě ještě přidejte další doplňkovou barvu. 

Zemité barvy vytvářejí s odstíny modré příjemný a uklidňující mix barev, zdroj: Ikea

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login