Návštěvy bytů

Sladění moderního stylu a retro doplňků ve venkovském domě překvapí

Od   | 

Dům na venkově majitelům slouží jako víkendové sídlo, kam po pracovním týdnu s radostí odjíždějí a užívají si zaslouženého volna. Aby se zde cítili ještě lépe, nechali ho celý kompletně zrekonstruovat, čímž vzniklo moderní bydlení plné starobylých prvků, které k této stavbě neodmyslitelně patří. 

Vstupní halu zdobí výrazná dlažba. Naopak v obývací části byla zvolena podlaha v dekoru dřeva. Zdroj: Boom Town

Při vstupu do dvoupatrového domku se nám otevírá prosvětlený prostor s konstrukcí trámů a sloupů z oceli, které nahrazují nosné stěny. Majitelé chtěli rekonstrukcí docílit otevřeného prostoru, a proto na vstupní halu volně navazuje kuchyně s jídelnou a obývací pokoj. 

Trendy jsou přímské rolety i plisé. Jak na ně?

Mezi vstupní halou a jídelnou nacházíme otevřené schodiště do druhého patra, u kterého je část zdi obložena panely z pohledového betonu. Díky tomu se právě schodiště stalo hlavním prvkem v přízemním patře, které upoutá pozornost každého. Skvěle vypadají dřevěné stropy s trámy, které do domu vnáší pravé, venkovské kouzlo. Vedle schodiště byl vyčleněn prostor pro jídelnu, usadit se tu můžete k masivnímu stolu do pastelových židlí. Originalitu představuje i dekorativní hvězda na zdi, vedle které dominuje lovecká trofej. 

Masivní stůl doplňují pastelově barevné židle, které se paradoxně hodí i k lovecké trofeji na stěně. Zdroj: Boom Town

Schodiště jako by levituje nad  kuchyní, která je vestavěná do niky, ale zároveň i nad malým obývacím pokojem. V kuchyni kromě klasického vybavení najdeme i malý bar, dostatečný úložný prostor nebo otevřené poličky. A aby byla kuchyně od obývacího prostoru řádně odlišena, odděluje ji opticky vzorovaná dlažba v šedé barvě. Majitelé se v domě chtěli cítit opravdu dobře, proto zde nechybí spousta retro doplňků a vybavení, jako je například romantická konvička na kávu. Přestože je kuchyně moderně vybavena, retro prvky a venkovský styl byly zakomponovány opravdu vkusně a stylově. Celá kuchyně byla laděna do čistě bílé barvy, avšak příjemný kontrast tvoří nádherný odstín dřeva pod barovým pultem a výrazné barové židle. 

Kuchyně pod schodištěm se nese ve světlém odstínu, kontrastní je výrazné dřevo pod barovým pultem. Zdroj: Boom Town

Dominantou spodního patra je nejen schodiště, ale zároveň i velký krb mezi kuchyní a obývacím pokojem. Nejenže opticky tyto dva prostory odděluje, ale zároveň se za ním skrývá romantické venkovní posezení. Pohled na krb, ale i do kuchyně si majitelé mohou vychutnat z kožené sedačky v krémové barvě, která do prostoru skvěle zapadá.

Na krb majitelé pohodlně vidí jak z kuchyně, tak z obývacího pokoje. Zdroj: Boom Town

Obývací prostor s kuchyní disponují francouzskými okny, kterými se dostáváme na nádherný dvůr se zahrádkou. Černé rámy oken dodávají světlému prostoru příjemný kontrast, a oživují tak celou místnost.  Ze zahradního ratanového posezení si lze vychutnat snídani pod vzrostlými stromy, které nejsou nijak náročné na údržbu.

Malá terasa poskytne příjemný odpočinek. Zdroj: Boom Town

Zajímavé odlišení shledáváme v druhém patře. Přestože přízemnímu patru dominují nejrůznější retro doplňky a prvky, horní patro bylo naopak pojato velmi moderně. Světlou dřevěnou podlahu doplňují čistě bílé stěny, skleněné zábradlí, i umělecké fotografie na zdech. Nechybí ani nadčasový nábytek, který dodává prostoru výraznější barvu.

Horní patro je oproti přízemí nadčasové. Zdroj: Boom Town

Toaleta se ukrývá za mohutnými posuvnými dveřmi, které byly vytvořeny z masivních fošen během rekonstrukce domu. Ani zde nechybí totožná výrazná dlažba, jako je v přízemním patře. Na toaletě najdeme jen to nejnutnější – tedy toaletu, jednoduchou masivní polici a posazené umyvadlo.

Dominantou chodby jsou masivní posuvné dveře vedoucí na toaletu. Zdroj: Boom Town

Příjemnou koupelnu zdobí stejná masivní polička jako v místnosti na toaletě. Na rozdíl od ostatních místností, byla do koupelny zvolena jemná dlažba v šedé barvě, která přechází na stěny. Světlou koupelnu příjemně doplňuje prostorné okno s tmavým rámem i prostorné zrcadlo na zdi. V místnosti najdeme také moderní, volně stojící vanu pod oknem, ve které se majitelé nemusí bát o své soukromí. Dolní část okna má neprůhledný efekt, přičemž horní část je již z klasického čirého skla, díky kterému lze z vany pozorovat koruny stromů.

V prosvětlené koupelně najdeme výraznou masivní polici. Zdroj: Boom Town

 

Fotogalerie:

Hledáte originální lampy do svého domova?


You must be logged in to post a comment Login