Koupelny

Skvělým materiálem do koupelen je bambus. Víte proč?

Od   | 

Bambus je rychle rostoucí rostlinou, jehož některé druhy jsou dokonce schopné vyrůst za den až o neuvěřitelných devadesát centimetrů. Přímo jde o dřevnaté trávy, z nichž získaný materiál je vzhledově velmi podobný dřevu. Avšak oproti klasickému dřevu má více výhod. 

Vlhkost není problém

I když v dnešní době existuje spousta impregnačních nátěrů nebo i jiných, které zaručují, že dřevo v koupelně nebude dělat potíže, stejně téměř každý nakonec od jeho použití upustí a raději zvolí vhodnější alternativu. Tou může být například i bambus, který přirozeně roste v prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu, tudíž mu koupelnové klima nemůže uškodit. Dokonce si udrží stejnou barvu, navíc je nenasákavý. V poslední době je vybírán také jako vhodný materiál pro alergiky, neudržují se v něm totiž žádní mikrobi, bakterie ani plísně, které by mohly lehce náchylného člověka dráždit. Bambus tedy přináší hned několik výhod, a ještě k tomu je atraktivní, zajímavý a působí exotickým dojmem.

Nábytek z bambusu

Stejně jako dřevo, tak i bambus působí v místnosti velmi esteticky a příjemně. Prostor nevypadá studeně, ale hřeje a je útulnější. Dnes je možné z bambusového materiálu pořídit téměř cokoliv. V koupelně najde místo například skříň z bambusu, také koš na prádlo, různé police, regály nebo zrcadlo. Z doplňků se dají zakoupit bambusové dávkovače na mýdlo, kartáčky na zuby, hřebeny, různé háčky či misky na tuhé mýdlo. Pokud je součástí koupelny také záchod, určitě poslouží držák na toaletní papír nebo WC sada z bambusu. V rámci nábytku a doplňků nezná bambus meze, vše skvěle vypadá v kombinaci s bílou, šedou, béžovou nebo zelenkavou barvou.

A co podlaha?

Jestliže jste se domnívali, že se bambus zmůže pouze na nábytek či doplňky, tak jste se mýlili. Lze z něj zhotovit i skvělá designová podlaha. Ta s sebou přináší další výhody, kromě výše zmíněné vlhkosti, je to také odolnost vůči chemikáliím, mechanickému poškození, ohni či snadná údržba. Podlahu stačí čas od času navoskovat nebo nalakovat, to je vše. Nejčastěji se v koupelnách používá vícevrstvá plovoucí podlaha, kde bambus tvoří pouze svrchní nášlapnou vrstvu, zhotovit se však dá i v masivu. Navíc, bambusovou krytinu lze namořit do různých povrchových úprav, tudíž je na výběr hned z několika odstínů.

Osušky a ručníky

Na závěr ještě jeden tip, kterým jsou bambusové osušky a ručníky. Bambusové vlákno patří ke kvalitním materiálům, je jemné, hypoalergenní, antibakteriální, dobře se žehlí a je vhodné také pro citlivou pokožku. Ručníky i osušky v tomto provedení rovněž výborně absorbují vodu, což znamená, že sají až čtyřikrát lépe než bavlna. Oblíbené jsou však zejména kvůli hebkosti a měkkosti.

Zdroj: Zara home

Fotogalerie:

 

Kde vám skvěle navrhnou i zařídí koupelnu?


You must be logged in to post a comment Login