Architektura a design

Skvělý akustický komfort v tiché zóně bytu díky dveřím a zárubním Dorsis

Od   | 

Dveře jsou vizuálně jedním z nejdůležitějších designových prvků interiéru. Mohou zdůraznit estetiku celého prostoru, nebo se naopak upozadit ve prospěch interiérového minimalismu. Nezapomeňme, že dveře mohou plnit ještě řadu dalších funkcí a zvýšit samotnou kvalitu bydlení.

Dorsis Fortius 52 – zárubeň a panty jsou skryté, viditelná je pouze tenká spára mezi zdí a dveřním křídlem Zdroj: Dorsis

Pokud stavíte nebo rekonstruujete, určitě víte, že při výběru dveří se soustředíme primárně na vzhled – materiál, barvu či povrch. Chceme-li podpořit moderní či minimalistický vzhled interiéru, zpravidla volíme dveře se skrytými zárubněmi, díky kterým máme šanci volně pracovat s estetikou prostoru a zároveň využít dalších možností, které jejich unikátní konstrukce nabízí. A dveře Dorsis Fortius patří mezi špičku ve svém segmentu.

 

Jan Krejčí – obchodní ředitel firmy Dorsis o dveřích se skrytými zárubněmi

 

Dveře se skrytými zárubněmi nejsou jen krásné, ale i praktické

Podstatou instalace skrytých zárubní není jen elegantní řešení dveřního prostoru a zarovnání dveří s linií zdi. Koncept Dorsis poskytuje stavitelům zcela nové designové možnosti – dveře mohou kopírovat barvu i strukturu zdi a splynout s okolím, nebo můžeme aplikovat kontrastní barvu či materiál, aby dveře hrály v interiéru výraznější roli.

 „Moderní bydlení se nese v trendu designové umírněnosti a důrazu na kvalitní a praktický detail, pryč jsou přezdobené kašírované interiéry devadesátých let,“ vysvětluje Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Variabilita dveří se skrytými zárubněmi navíc zajišťuje, že viditelné dveřní křídlo bude vždy v souladu s estetikou celého interiéru, ať již z pohledu rozměrů, tak barvy a povrchu.“

Dveře se skrytými zárubněmi Dorsis mohou být totiž na míru jakémukoliv interiéru – mohou být vysoké až 3500mm, tedy určitě až ke stropu ve většině běžných interiérů, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou vhodné i do podkrovních prostor. Díky nadstandardní tloušťce do nich můžeme instalovat volitelné technické prvky, například samozavírače, dveřní zarážky, dokonce i elektrické otevírání.

Dveře Fortius 52 Akustik zvládnou snížit hluk až o 37 dB a zajistí tak skutečné pohodlí třeba v ložnici nebo dětských pokojích. Zdroj: Dorsis

Specifické nároky zvládne Fortius Akustik

V klidné zóně bytu (například v ložnici a dětských pokojích) ale kromě designu oceníme i schopnost dveří Dorsis Fortius Akustik tvořit zvukovou izolaci od běžného denního hluku. Akustická pohoda přeci není luxus, je to přirozený požadavek na kvalitní moderní bydlení.

V tomto případě je nutné sáhnout po upravené vnitřní konstrukci dveří a technickým doplňkům, které akustický útlum zajistí. Dveře se skrytou zárubní Fortius Akustik dokážou díky automatické prahové liště a změněné vnitřní konstrukci (dutinková DTD výplň nebo protihluková deska) zajistit akustický útlum Rw 27 až 37dB, což znamená praktickou eliminaci běžného hluku.

„V Dorsisu nevnímáme dveře jako pouhý technický prvek interiéru. Naopak, dveře představují individuální a plně designový prvek, který umožní vyjádřit estetický názor stavebníka a zároveň zajistí maximální komfort bydlení.“ dodává Jan Krejčí z Dorsisu.

Dorsis Fortius 52 – na výběr máme téměř nekonečné množství variant povrchů. Od přírodních dýh přes nástřik či malbu až po betonové stěrky nebo obklady. Zdroj: Dorsis

 

Chcete se inspirovat realizacemi dveří Dorsis? Najdete je ZDE

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login