Kuchyně

Tyto skvělé drobné nápady oživí každou kuchyň a usnadní vám práci

Od   | 

I sebehezčí kuchyň by měla být praktická na používání a okořeněná nápady, které jí dodají ten správný šmrnc.

Technické vychytávky

Elektronika se zabudovává do všech možných výrobků, a tak už bylo jen otázkou času, kdy ji najdeme v kuchyni, a to nejen u spotřebičů. Letos na výstavě Salone del Mobile v Miláně představila firma Dornbracht dřezovou baterii Connected Kitchen, která se ovládá hlasem a umí napustit přesně zvolené množství vody. To nastavíme pomocí elektronického ovládání stejně jako teplotu vody. Spuštění vody se aktivuje i pomocí senzoru umístěného u podlahy. Ovládá se nohou. Dokonce už je na trhu baterie, která podle předmětu, který chceme umýt, spustí přesné množství vody.

Další rozměr pro kuchyňskou zeď

V moderních domácnostech se stále zabydluje takzvaná tabulová barva, která se nanáší na zdi, ale třeba i na lednice, nebo na dveře. Barva je omyvatelná, takže na tabulový povrch můžete donekonečna psát vaše vtipné vzkazy, nákupy nebo tam můžete zanechávat vaše autorské malůvky. K tomu samozřejmě přizvěte i vaše děti. Nechcete-li pokrýt zeď celou, opatřete si samolepku s tabulovým povrchem.

Tabulová barva je prvek, který dodá do kuchyně hravost a popustí uzdu vaší fantazii, zdroj: Ikea

Dekorace, které nepřehlédnete

Další rozměr dodá prostoru kuchyně či jídelny fototapeta. Stolovat tak můžete v lese, u moře, v levandulovém poli či na Manhattanu. Krok s fototapetami drží i tapety s nějakým originálním vzorem, které zdobí většinou jen jednu nebo část zdi. Populární jsou samolepky na zeď s kulinářskými motivy.

Samolepicí tapeta vám umožní se v kuchyni do sytosti kreativně vyřádit, zdroj: Dimex-tapety

Praktický detail, který se rozhodně hodí

Mnoho pomocníků nemusí být na první pohled ani vidět. Zejména v malé kuchyni, kde je použita baterie s výsuvnou sprškou může častokrát překážet závaží umístěné pod dřezem. To se zasekává a zůstává nehybné a pokud tu máme ještě odpadkový koš a čisticí prostředky máme na dvacet minut o zábavu postaráno. Našli jsme skvělou vychytávku, která tomu nešvaru předchází.

Úložné systémy

I v minimalistické kuchyni, kde se snažíte mít všechno schované ve skříňkách či v zásuvkách, je dobré něčím celistvou plochu „rozbít“,a tím ji oživit. K tomu slouží mnoho nástěnných systémů, od jednoduchých polic až po sofistikované regálové stěny. Někdo si vystačí s jednou policí, kam si vystaví třeba kuchyňské spotřebiče, aby je měl po ruce, nebo kuchařské knihy, dochucovadla a další nezbytnosti. Ti, kterým nevadí určitý chaos, který dodává pocit zabydlenosti, mohou nástěnný systém polic či regálů využít k ukládání běžného nádobí, doplňků a klidně i potravin uložených v pěkných dózách, krabicích a košících. Z materiálů, z nichž se regály vyrábějí, jsou zastoupeny především kov a dřevo. Nad kuchyňský ostrůvek můžete zase instalovat mříž, na niž zavěsíte naběračky, měchačky, struhadla, hrnečky, pánvičky atd.

Velmi praktický je úložný systém na zeď, který dovoluje nejrůznější kombinace polic, mřížek a závěsných tyčí, podle vaší momentální potřeby, zdroj: Ikea

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login