
Zahrada
Škůdci páchají na zahradě neplechu: Zbavte se jich jednou provždy
Noční můrou každého zahradníka jsou škůdci. Žádný zahradník se těmto nepřátelům nevyhne. Jak s nimi zatočit dříve, než zpustoší zahradu?

Zbavte se parazitů jednou pro vždy. Zdroj: Pixabay
Slimáci
Mezi nejčastější škůdce na zahradě patří slimáci. Na trhu najdeme nepřeberné množství různých speciálních přípravků. Některé přípravky navíc neškodí ani jiným zvířatům a jsou ekologická pro přírodu, stačí jen zapátrat. Možností je také slimáky nalákat na nádobu s pivem, nebo na zahradu vysadit rostliny, které slimákům nevoní a odpuzují je. Může to být například orlíček, oměj, rozchodník, řeřicha, levandule nebo zvonek. Tyto rostliny se snažte vysadit kolem záhonům, o které nechcete přijít. Dobrou pastí jsou také větve z trní, kterými obeženete záhon a slimáci se k dobrotám nedostanou.

Na slimáky platí speciální přípravky, pivo nebo zkuste obehnat záhon trnitými větvemi. Zdroj: Pixabay
Mšice
Letošní jaro bylo opravdu vlhké, a proto jsou velkým tématem také mšice. Navíc mají symbiózu s mravenci, tudíž je nutné se snažit eliminovat kolonie tohoto hmyzu. Do záhonů je vhodné použít speciální pasti a pokud chceme ochránit i stromy, pak jsou ideální polepové pásky, které se nalepí na kmen stromu. Mravenci se na ně chytí a neodnesou mšice do koruny.
Housenka
Nepříjemným škůdcem může být také housenka nádherného bílého motýla, která napadá především buxusy. Dříve na ně fungovala pouze silnější chemie. Dnes už ale na trhu najdeme speciální postřiky, které housenky zlikvidují i bez nežádoucí chemie.

Také housenka bílého motýlka dokáže udělat paseku a soustředí se především na buxusy. Zdroj: Pixabay
Návnada do skleníku
Ve skleníku můžeme taktéž bojovat s parazity jako jsou mšice nebo molice. Zde je ideální použít parazitické vosičky, které si lze objednat po internetu v podobě papírku, na kterém vosičky ani nevidíte a ten zavěsit do skleníku. Dokud se mají vosičky čím živit, vyzobou co sami chtějí a co my ve skleníku nechceme a poté jednoduše zmizí.

Na škůdce do skleníku nasaďte parazitické vosičky. Zdroj: Canstockphoto
Lalokonosec
Lalokonosec si pochutná na rododendronech nebo bobkovišních. Vědci však na lalokonosce našli ekologické a opravdu účinné parazitické hlístice. Pokud totiž denní teplota překročí v průměru 15 stupňů Celsia, je ideální zalévat rostliny roztokem z těchto hlístic a budete mít po starostech. Objednat je můžete po internetu, nebo koupíte přímo v zahradnictví.

Proti lalokonoscům pomáhají parazitické hlístice. Zdroj: Canstockphoto
Fotogalerie:
- Housenka bílého motýlka dokáže udělat paseku a soustředí se především na buxusy. Zdroj: Pixabay
- Mravenci odnášejí mšice do koruny stromu. Proti tomu existují polepové pásky, které nepřelezou. Zdroj: Pixabay
- Chcete-li se zbavit mšic, zbavte se i mravenců, Zdroj: Pixabay
- Na slimáky platí speciální přípravky, pivo, nebo určité druhy rostlin. Zdroj: Pixabay
- Trnité větvičky rozmístěte kolem záhonu. Slimáci se přes ně nedostanou. Zdroj: Canstockphoto
- Proti lalokonoscům pomáhají parazitické hlístice. Zdroj: Canstockphoto
You must be logged in to post a comment Login