Kuchyně

Dejte okoukané kuchyni nový lesk skleněným obkladem

Od   | 

Sice existuje mnoho materiálů vhodných mezi horní a spodní kuchyňské skříňky, většina z nás ale při úvahách, kterému materiálu dá přednost, nakonec volí sklo. 

Jeho užitné vlastnosti jsou při určitém zpracování perfektní, navíc se snadno udržuje a vybírat můžeme z nepřeberného množství dekorů. Před jeho instalací však přece jen musíme vědět pár drobností.

Mezi kuchyňské skříňky se musí používat bezpečnostní kalené sklo s tloušťkou alespoň 6 milimetrů, kterému nevadí zvýšená teplota za varnou deskou a neohrozí ho ani jiné tepelné šoky, jako například rozpálený olej nebo horká voda. Pevná struktura navíc umožní výřezy na zásuvky a vypínače. I tak existuje malý zádrhel. Sklo se nedoporučuje instalovat za plynový sporák, protože hrozí, že by se velký plamen dostal pod skleněnou desku a tím by mohl poškodit grafický motiv. Čelit tomuto problému lze použitím novinky na našem trhu, a to obkladem nazvaným FotoGlass Fire, který vzniká odlišnou technologií a u kterého znehodnocení motivu nehrozí.

Obrázky, fotky, kresby, malby…

Kromě čirého nebo barevného skla můžeme využít i moderní technologie a na sklo přenést obraz podle svého vkusu. Většina firem nabízí výběr z bohaté foto banky, můžete však zvolit i vlastní fotografii, malbu nebo jiný prvek (dopis, bylinky, lisované květiny, tapety, textilii apod.). Přestože dnešní technologie umožňují tisknout přímo na sklo, v tomto případě se doporučuje zvolit technologii, kdy se na skleněnou desku digitální tisk zalaminuje. Laminování totiž chrání tisk, který je mezi skly, a tím pádem je dokonale chráněn proti vnějším vlivům. V případě, že je obraz tištěn přímo na sklo, není dostatečně chráněn a je vystavován mechanickému i chemickému poškození (lepidla, rozpouštědla) nebo puoškození vzniklém vlhkostí.

V interiéru velmi pěkně vypadá, když obraz opakujeme i na jiných místech. Například na kuchyňských dvířkách, jídelním stole nebo dělicí příčce, případně ho na nich logicky doplňujeme, nebo používáme výřezy z celku. Místnost tak působí sjednoceným dojmem, motiv navíc může výrazně oživit celou atmosféru místnosti.

Údržba

Maximální velikost skleněné desky je 1,45 x 2,75 metru, což je zpravidla dostatečné k tomu, aby deska byla z jednoho kusu materiálu. Nemá tedy žádné spoje, proto se velmi snadno udržuje. Povrch se myje běžným způsobem, konkrétně vodou a standardními přípravky k mytí oken.

Celé video najdete zde


You must be logged in to post a comment Login