Doplňky do bytu

Sklo s grafickým dekorem individualitě meze neklade

Od   | 

Geometrické tvary, něžné luční květy, zvířecí motivy, abstraktní umělecká díla, i orientální ornamenty… Rádi byste svůj oblíbený motiv vnesli do interiéru nejen coby dekoraci, ale přímo jako zařizovací prvek? Pak vsaďte na Grafosklo.

Dveře STING s výplní z Grafoskla s motivem listů, zdroj: JAP FUTURE

Sklo je designově čistý a nadčasový materiál, vhodný do každého interiéru. Díky vzhledu se velmi snadno kombinuje s jakýmkoliv stylem, materiály i barvami. Zapomeňte však na jeho obyčejnou čirou podobu a dejte mu originální vzhled pomocí libovolného grafického motivu – díky Grafosklu!

Obklad stěny z Grafoskla s motivem plameňáků, zdroj: JAP FUTURE

Dveře Master Door, výplň  Grafosklo, zdroj: JAP FUTURE

Grafosklo vyrábíme laminací speciální folie s natištěným motivem pod kalené sklo. Z hlediska motivu se u něj meze nekladou – kromě naší rozsáhlé databáze je vám k dispozici také fotobanka Shutterstock. A pokud ani to nestačí, můžete zalovit ve svém fotoarchivu, či si svůj vlastní jedinečný motiv dokonce sami navrhnout,“ jmenuje možnosti motivů pro Grafosklo Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových prvků. UV filtry zajistí barevnou neměnnost zvoleného motivu, takže se nemusíte obávat, že by barvy časem vybledly.

Celoskleněná stěna z Grafoskla s geometrickým motivem, zdroj: JAP FUTURE

Dveře Master Door a obkladový systém Efekta s  Grafosklem, zdroj: JAP FUTURE

Bezpečné sklo

Na výrobu Grafoskla se používá speciální kalené sklo, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy, než sklo klasické. „Kalené, neboli tvrzené sklo vzniká technologií zvanou kalení, která spočívá v zahřátí skla na vysokou teplotu – více než 600°C, a jeho následného prudkého ochlazení. Po tomto procesu sklo již nelze nijak mechanicky opracovávat, proto je třeba dbát na přesné zaměření prostoru. Takto upravené sklo díky nově nabytým pevnostním vlastnostem spadá do kategorie bezpečnostních skel a tím se rozšiřuje možnost jeho použití v interiérech,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Grafosklo se výborně hodí na obložení stěny za kuchyňské skříňky, zdroj: JAP FUTURE

Velká variabilita využití

Grafosklo lze v interiéru použít na mnoha místech a v mnoha provedeních.  Jednovrstvé Grafosklo, kdy se fólie laminuje zespodu pouze k jedné skleněné ploše, se využívá zejména pro obklady interiérových stěn. Dvouvrstvé Grafosklo s fólií laminovanou mezi dvěma skleněnými plochami najde uplatnění zejména jako skleněné dveře, zástěna, celoskleněné zábradlí, dokonce i jako deska stolu či schodišťové nášlapy.

Obklad stěny z Grafoskla za kuchyňskou linkou, zdroj: JAP FUTURE

Dveře Idea s  Grafosklem, zdroj: JAP FUTURE

 

Více informací najdete na JAPCZ.CZ

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login