Kuchyně

Skandinávská kuchyně v barvách

Od   | 

Skandinávský styl zařizování interiérů vládne českým domácnostem. Kuchyně v čistě bílém provedení doplněné šedou nebo dřevodekorem jasně kralují. To potvrzují jak prodejci typizovaných sestav, tak i zakázková výroba.

Chcete pro sebe něco jiného? Chcete se trochu odlišit, a přitom se vám líbí skandinávský styl? Máme pro vás inspiraci, jak je možné představy splnit. Interiéry v tomto stylu totiž neznamenají jen bílou s černými akcenty a světlým dekorem dřeva. V našem případě zvolila designérka Iva Bastlová jako hlavní dekor Cloud Nebulu, která se objevuje na pracovní desce ostrůvku, linky i jako obklad za linkou, který zakrývá stěnu až ke stropu. Jedná se o velmi zajímavý dekor, který působí originálně a přitom nadčasově. Jeho velkou předností z praktického hlediska je, že na něm nejsou vidět nečistoty. Na pracovní desce je materiál použit s postformingem (zaoblenou hranou), v případě obkladu se jedná o klasický odolný laminát v ploše. K němu ladí díky jemným namodralým žilkám odstín Dust Blue. Je to velmi decentní odstín, který se – jak by řekl klasik „jen tak neokouká“. Dusk Blue navrhla Iva na spodní skříňky ostrůvku a kuchyně. V tomto případě se jedná o klasické lamino desky, které jsou cenově velmi přívětivé a hraní se ABS hranou.

Cloud Nebula v kombinaci s Dusk Blue a Barley Blackwood, Zdroj: Iva Bastlová

Aby byl dojem skandinávského stylu umocněn, přidala designérka světlý dekor dřeva. Sáhla po pěkné kresbě Barley Blackwood, která dodá prostoru na útulnosti. Tento dekor není často používaný, což je velká škoda. Působí totiž velmi příjemně. V tomto případě je z Barley Blackwood v podobě odolného laminátu navržena barová deska a stolovou deska. V provedení lamino o síle 2×18 mm jsou poličky. Aby se celá sestava propojila, jsou v tomto dekoru i dvířka na knihovně, která na kuchyňskou linku plynule navazuje. Samozřejmostí ve „skandi“ kuchyni je pak bílá. Z bílého lamina jsou navržené korpusy horních skříněk, knihovny a dvířka vysokých skříní. Bílá je také výmalba a další solitéry, kterým kontrastují měděné a černé doplňky, jenž do tohoto stylu dnes nedomyslitelně patří. Návrh kuchyně vychází z inspirativního projektu Dekor měsíce Kronospan.

Podívejte se také na video, kde se dozvíte více o dekorech a kombinacích:

 


You must be logged in to post a comment Login