Inspirace

Síť místo zábradlí? Odhoďte strach přes palubu!

Od   | 

Hledáte originální řešení zábradlí, které navíc nebude finančně náročné? Zkuste síť. Existuje řada možností, které si navíc s největší pravděpodobností namontujete sami!

Sítě a lana už nejsou jen výhradou námořníků a rybářů, ale těší se stále větší oblibě i v interiérovém designu. Důvod je na snadě. Kromě toho, že jsou stejně bezpečné, jako dřevěné nebo kovové zábradlí, dodají celému prostoru svěží a moderní vzhled. Mezonety a lofty jsou pro ně jako stvořené.

Podkrovní loft zabezpečený sítí z nerezové oceli. Zdroj: A1 architects

Síť vybíráme s ohledem na použití, přestože výrobce garantuje nosnost, je víc než důležité síť správně připevnit. Ideálně pomocí ocelových háčků, které jsou přichyceny do pevné konstrukce, nebo pomocí hřebíků. Tato varianta není zvláště pevná ani flexibilní, proto se doporučuje zejména tam, kde chceme jen opticky vymezit prostor.

Síť může být hravým prvkem ve vaší domácnosti. Zdroj: Dekleva Gregorič Arhitekti

Sítě jsou k dispozici z nerezové oceli, která je subtilní a velmi nenápadná. Vhodná je do moderních interiérů, kde splývá s ostatními materiály. Vyhledávanější jsou klasické lanové sítě, které mohou mít nejrůznější barvy. Standardně bílou, která neruší, ale může být i černá, což ladí ke schodišti se stejně pojatou konstrukcí. Barevné sítě se hodí všude tam, kde jsou děti. Ostatně je-li síť dostatečně pevná a řádně ukotvená, můžeme ji využívat i pro lenošení. 

I lana mají svůj půvab

V některých případech je jednodušší použít jen lana, která zastanou stejnou funkci. Tehdy působí pěkně, použijeme-li tento lodní prvek na více místech. Na trhu najdete i výrobky, u kterých je lano použito jako základní kámen. Anebo si lampu, zrcadlo či stolek vyrobte sami, určitě to zvládnete!

Fotogalerie:

Zdroj: Pinterest


You must be logged in to post a comment Login