Návštěvy bytů

Šikovně navržená garsonka: Šik kuchyně, velká postel i celkem prostorný pracovní stůl

Od   | 

Když se řekne garsonka, většinou si představíme stísněný prostor, který nemůže být praktický ani stylově zařízený. O opaku nás přesvědčila dnešní návštěva, ve které si ukážeme, že i přes velmi omezený prostor poskytuje majitelce vše, co potřebuje. 

Všimněte si zrcadla umístěného vedle obrazu. Opticky prostor zvětšuje. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Při vstupu hned uvidíme příjemně řešenou kuchyni. Ta byla koncipována v jedné rovině, a aby se využil opravdu každý centimetr, jsou skříňky až ke stropu. Ty slouží nejen pro kuchyňské potřeby, ale zároveň také pro knihy. V normálním bytě bychom se nad tímto konceptem nejspíše pozastavili, ale v této malé garsonce je takový postoj pochopitelný. V kuchyni má majitelka vše potřebné, a to klasickou lednici, malý sporák s digestoří, horkovzdušnou troubu a samozřejmě dřez. Zajímavé je i barevné pojetí. Přestože je celá kuchyně bílá, záda kuchyně jsou odlišná a díky černobílému vzoru sem vnáší originalitu. Na kuchyni dále navazuje maličký skleněný stolek s dřevěnou židlí, nad nímž visí tři zavěšená svítidla. Majitelka skleněný stůl do bytu zvolila záměrně, protože v interiéru splyne, a tím opticky neubírá ani neruší prostor. 

 

Jak rekonstruovat osvětlení aniž byste museli sekat do zdi?

 

Na kuchyňskou linku volně navazuje malá obývací stěna a proti ní se majitelka může usadit do jednoduché, ale pohodlné sedačky. Za ní najdeme nízkou dřevěnou příčku opticky oddělující obývací část od prostoru pro spaní. Příčka byla promyšlena do nejmenšího detailu, a proto z jedné strany slouží jako malý stůl pro práci. V garsonce převažují vestavěná bodová svítidla, která místnost dostatečně osvětlí a zároveň nepřekáží. 

Nízká polopříčka, využívaná i jako pracovní stolek, šikovně oddělila obývací část od té spací. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Část pro spaní představuje prostorná manželská postel, nad kterou byly namontovány jednoduché komody, aby se úložný prostor zvětšil na maximum. Po straně postele najdeme také na míru řešenou šatní skříň, která navíc disponuje i malým kosmetickým stolkem se zrcadlem. Celkově byl byt laděn do bílo-krémové kombinace, která se k takto malému prostoru hodí. Jako dekoraci majitelka zvolila dlouhé závěsy, které se hodí zejména během silného slunečního svitu. Velkým benefitem je také balkon, který je vybaven příjemným sezením a na kterém si majitelka dá ráda skleničku vína s přáteli. 

Vešel se i malý kosmetický stolek. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Fotogalerie:

 

S Quick fix nebudete potřebovat instalatéra

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login