Inspirace

Jak si zařídit domov ve skandinávském stylu? Máme několik tipů!

Od   | 

Máte rádi světlé a vzdušné interiéry, ale zároveň milujete útulnou atmosféru? V tom případě čtěte dál, protože možná právě skandinávský styl bude pro vás to pravé ořechové! V Bella Rose milujeme sever, často naše majitelka Martina podniká cesty do Dánska, kde hledá nové trendy a nové inspirace pro seversky laděné interiéry. Dnes bychom vám chtěli přiblížit náš milovaný skandinávský styl a prozradit pár tipů, jak si ho snadno zařídit i u vás doma!

Není tajemstvím, že na severu vládne dlouhá a tmavá zima, a tak si obyvatelé těchto zemí většinou zařizují své bydlení ve světlých barvách a snaží se tyto dva protiklady vyrovnat. Nám v České republice by možná takové tmavé dny nebyly po chuti, ale na severu si dokážou užít každou chvilku, vytáhnou světelné řetězy, zapálí svíčky a hygge atmosféra je na světě.

Barvy a materiály

Jak už jsme zmínili, pro tento styl bydlení je hlavní prioritou vytvořit světlý a vzdušný prostor. Neznamená to ale, že byste se měli uchýlit k minimalismu, skandinávský styl by měl být především útulný. Na stěnách, ale i nábytku a dekoracích často najdete barvy jako je bílá, šedá, přírodní a sem tam se může objevit i černá.

Z materiálu bychom vypíchli dřevo. Sever se pyšní obrovskými lesy, takže dřeva mají dostatek, proto ho uvidíte i v interiéru. Dřevěné stoly, konferenční stolky, stoličky, prkénka… Ať už do místnosti zakomponujete jakýkoliv přírodní prvek, přitáhne pozornost. Mezi dalšími typickými materiály pro tento interiérový styl patří mramor, beton, kamenina a proutí. V mnoha domácnostech se mísí moderní styl s přírodním a jde to skvěle dohromady!

Dekorace a doplňky

Žádný interiér není útulný bez doplňků a dekorací. Samozřejmě se to s nimi nesmí přehánět a částečně by měla být zachována vzdušnost, ale sem tam nějaký doplněk klidně přidejte. Vsaďte především na kvalitní materiály. Co by vám nemělo chybět? Dekorativní polštářky, proutěné košíky, stylové hodiny, plédy, ať se do nich můžete zachumlat a co dokáže nejvíc dotvořit atmosféru, jsou svíčky. Existuje spousta možností, jak je zakomponovat, zkuste se podívat na různé inspirativní blogy, jako je například náš blog o bydlení, nebo prohledejte internet.

Jaro ve skandinávském stylu

Všechno kolem nás kvete, příroda se probouzí ze zimního spánku a je teď nejlepší příležitost dodat barvy i domů. K zemitým barvám doporučujeme jemné pastelové doplňky a jarní dekorace, které nenaruší celkový vzhled a přitom oživí okolí. Uvidíte, že se váš dům promění téměř k nepoznání. A přitom stačí tak málo. Zasaďte si petrklíče a narcisky do nového barevného květináče, natrhejte květiny do pastelové vázičky a nebo se připravte na Velikonoce drobnou výzdobou.

Věříme, že si doma vykouzlíte krásnou severskou atmosféru.

Krásné jarní dny plné sluníčka přeje

Michaela a Bella Rose


You must be logged in to post a comment Login