Architektura a design

Jak si správně pojistit domácnost

Od   | 

Správně si pojistit svoji domácnost je velice důležité. Zloději překonají takřka jakýkoliv zámek, nikdo si nemůže být před nevítanou návštěvou jist. Architekti dnes často plánují poměrně „nicotné“, prosklené a nepříliš zajištěné dveře například na terasy a na ustarané dotazy majitelů na bezpečnost proti vykradení odpovídají čím dál častěji, že jedinou funkční ochranou proti zlodějům je elektronické zabezpečení a především dobrá pojistka. Pomůže i tehdy, když si něco doma zničíte třeba vyplavením vany či pračky nebo nedej bože přijde třeba požár. Jak dobrou pojistku vybrat?

Pozor na podpojištění i spoluúčast

Obecné zásady zní jasně: Vyhněte se zejména podpojištění. Pokud si svůj majetek ve snaze ušetřit špatně sečtete, vyplacená částka vám pak nebude třeba v případě požáru na pořízení nových věcí stačit. Lepší je si vše sepsat a doplnit částky, za které byste věci pořídili znovu. Podpojištění mohou pojišťovny i penalizovat. Zvažte i výši spoluúčasti, často se pak totiž stává, že kvůli ní menší škody ani neuplatňujete a poskytnutá sleva se vám přestává vyplácet, a naopak.

Rozhovor se specialistou z ČPP Michalem Šimonem

Vztahuje se pojištění domácnosti vždy jen na to, co mám ve svém bytě či domě, případně na balkoně, zahradě a v kůlně?

„Většina pojišťoven dnes nabízí pojistné produkty v různých variantách, z nichž si následně poskládáte jednu, která bude obsahovat pojištění konkrétních rizik, která vás podle vašeho mínění ohrožují. Bohužel se tak může stát, že nějaké riziko opomenete pojistit. My nabízíme pojištění, které v sobě zahrnuje maximální počet pojistných nebezpečí v souvislosti s domácností, běžným majetkem a odpovědností. Působnost pojištění Domex + je po celé České republice. I když tedy budete na dovolené v tuzemsku a je vám například odcizeno uzamčené kolo nebo vykraden řádně uzamčený vůz, tuto škodu hradíme. Dokonce myslíme i na věci nehmotné, jako jsou data z vašeho počítače. Pokud o ně přijdete, proplatíme vám pokus o jejich záchranu u specialisty“.

Není tedy třeba zdlouhavě kombinovat více produktů, to je pohodlné. V jakých variantách si lze pojištění Domex + pořídit?

Nabízíme tři různé balíčky. Každý z nich zahrnuje maximální výčet pojistných nebezpečí, která se na trhu v majetkovém pojištění standardně nabízejí. Balíčky se od sebe odlišují pouze výší limitu pojistného plnění pro specifické oblasti. Záleží pouze na tom, na kolik se chcete pojistit a na jakou oblast chcete položit důraz.  V rámci produktu si lze samozřejmě pojistit i vlastní odpovědnost za škody nebo stavbu. 

Poskytujete k pojištění nějaké další služby?

Ano, zakládáme si například na asistenčních službách. Když vám třeba někdo rozbije okno, vrátíte se z hor, a doma deset stupňů, protože se vám rozbil kotel, a vy nám zavoláte, budeme se vám maximálně snažit pomoci situaci řešit.

 Více informací najdete na CPP

 


You must be logged in to post a comment Login