Koupelny

Jak si na maximum užít sprchování a konečně se zrelaxovat

Od   | 

Dnešní trend života je poměrně uspěchaný, a tak není divu, že většina z nás dává přednost místo pobytu ve vaně rychlému osprchování. Nejen že se sprchový kout hodí i do sebemenšího prostoru, ale zároveň díky dnešním provedením a funkcím si lze sprchování užít opravdu na maximum a vytvořit si doma třeba i malé wellness. 

Zarelaxujte si během sprchování!
Zdroj: Ravak

Základem je správný výběr sprchy a baterie

Než se pustíte do samotného výběru, je velmi důležité si zodpovědět otázku, zda využijete kromě ruční sprchy i hlavovou nebo boční. Od toho se totiž odvíjí výběr. Na trhu objevíme sprchový sloup, který stačí na stěnu pouze namontovat a nemusíte sekat do zdi. Toto řešení je ideální, pokud rekonstruujete stávající koupelnu a nechcete si přidělávat práci. Pokud jste se však rozhodli pro razantní změnu, kde se bude i bourat, nebo zařizujete úplně novou koupelnu, je designovým řešením podomítková sprchová baterie. Jak už sám název vypovídá, hlavní část je schovaná ve zdi a nad obkladem jsou vidět jen ovládací tlačítka.

Výjimkou nejsou sprchy s několika proudy. Zdroj: Grohe

Když chceme pustit více sprch najednou

Máme-li kompletně vybavený sprchový kout, můžeme si sprchování ještě více užít. Jak? Nemusíme spustit jen jedno zařízení, ale díky speciálnímu ovládacímu setu, může voda  téct najednou jak z hlavové, tak i ruční, případně i bočních sprch. Díky úsporné a inovativní technologii nespotřebujete vodu navíc. Pokud tak zapnete tři různé sprchy, poteče vám méně vody , ale ze třech najednou. Některé hlavice navíc umí provzdušnit proud pomocí nastavení objemu tekoucí vody, čímž zabrání kapání vody z hlavice po sprchování. Odborníci také doporučují investovat do termostatické baterie, která zabrání nechtěnému opaření. 

 

Většina moderních hlavic se silikonovými nopky se udržuje velmi snadno. Stačí je čas od času jen přejet rukou a usazený vodní kámen opadá. 

Najednou může téct více proudů.
Zdroj: Hansgrohe

Relaxační proudy sprch

Na trhu najdeme také takové sprchy a baterie, které dovedou přepínat několik proudů, ze kterých můžeme vybírat a najít si tak ten svůj, nejoblíbenější. Výjimkou tedy není uklidňující sprchový proud připomínající déšť, energický déšť, masáž, mlhu nebo vodopád. Abychom ještě podtrhli tento zážitek ze sprchování, je možné zvolit sprchy s LED podsvícením nebo jsou jejich součástí reproduktory a vy si můžete při sprchování i zatančit na oblíbenou písničku. 

Hlavové sprchy mohou být podsvíceny LED. Zdroj: Grohe

Barvy sprchových baterií

Na trhu najdeme širokou škálu barev a provedení a je jen na vás, jaké dáte přednost, a která se bude hodit právě do vaší koupelny. Klasickou chromovou baterii dnes vystřídala oblíbená  černá, za kterou nepokulhává ani bílá nebo měděná či zlatá barva. Díky těmto méně obvyklým odstínům tak můžete podtrhnout jedinečný styl vaší koupelny.

Na trhu najdete různé barvy.
Zdroj: Hansgrohe

 

Fotogalerie:

 

Skvělé tipy pro bohatý úložný prostor v koupelně

 


You must be logged in to post a comment Login