Obývací pokoje

Jak si kvalitně vybavit obývací pokoj?

Od   | 

Chcete bydlet na úrovni a mít doma špičkové vybavení? Poradíme, jak si zařídit obývací pokoj, tak aby nejen dobře vypadal, ale i se v něm příjemně trávil čas. Důležité je dbát nejen na celkový design, ale i kvalitu vybavení.

Sedací souprava je srdcem obývacího pokoje

Bez sedačky si obývací pokoj nedokážeme představit. Jenže jako zvolit? V současnosti je trendy zejména černá pohovka, která perfektně zapadne do jakéhokoliv interiéru. Kromě klasického látkové čalounění můžete vsadit i na nadčasové koženkové či kožené varianty.

Nezapomeňte si pořídit zásobu dekoračních polštářků. Ty přinesou nejen větší pohodlí, ale zároveň díky nim místnost krásně zútulníte. A pro ještě větší pohodlí doporučujeme i podnožku nebo otoman, na kterou si dáte unavené nohy po dlouhém dni v práci.

Zdroj: Pixabay

Televize pro tu pravou zábavu

Relax na pohovce by nebyl ten správný relax, pokud bychom si k němu nemohli pustit film či oblíbený seriál. Kvalitní televize je naprostý základ i pro příznivce herních konzolí. Pro jakou se ale rozhodnout? To může být trochu oříšek, protože trh je jimi doslova přeplněný.

Při výběru se zaměřte na to, zda preferujete plazmy, LCD, LED či jiné technologie obrazu. Mezi nejprodávanější v současnosti patří právě LED televize, které nabízí ideální poměr ceny a výkonu. Pokud chcete sledovat v nejvyšší kvalitě, určitě chtějte rozlišení 4K Ultra HD.

Dobrá televize se dnes už neobejde bez smart funkcí, takže určitě chtějte i je. Existuje však mnohem víc parametrů, na které je potřeba se zaměřit. A proto se vyplatí přečíst recenzi o televizích, která vám pomůže se v problematice zorientovat. Například na serveru Testado.cz – Jakou televizi vybrat? Snadněji tak vyberete výkonný model, který vás ale úplně nezruinuje.

Doplňky a dekorace

Obývací pokoj se neobejde bez doplňků a dekorací. Doporučujeme investovat do kvalitního koberce a závěsů nebo rolet. Jde o výrazný prvek v místnosti, který navíc zaručí maximální pohodlí. Pokud nechcete investovat do drahých vlněných nebo bavlněných koberců, sáhněte po kousku ze syntetiky. Případně po imitaci zvířecí kůže, ty jsou právě teď v módě – od ovečky až po krávu.

Zdroj: Pixabay

Uklízejte moderně!

Myslete i na údržbu. Určitě se chcete co nejméně mučit, a proto si pořiďte parní čistič. Parní čističe a mopy jsou naprosto nepostradatelným pomocníkem v moderních domácnostech. Uklízí se s nimi jedna radost a poradí si i s hůře dostupnými místy. Oproti dřině s vysavačem a hadrem v ruce je to k nezaplacení.

Zvolte jednotný styl

Pokud chcete mít jistotu, že obývací pokoj bude dobře vypadat, vybavte ho podle některého ze současných trendy stylů. Hned tak budete vědět, jakých barevných kombinací se přidržet a po jakém stylu nábytku a dekorací se dívat. Co je právě teď in v bytovém designu?

  • Vintage styl: Interiér ve vintage stylu je vybavený nábytkem z antiku. Dekorace a doplňky vypadají, že už se nějaký ten pátek používají. Ale může to být jenom iluze. Oblíbená je například popraskaná glazura, patina nebo koberce s ošoupaným vzhledem. Pro vintage styl jsou typické neutrální, zemité barvy a kvalitními kousky, které s časem získávají na kvalitě.
  • Industriální styl: Industriální styl je inspirovaný průmyslovými objekty. Hodí se zejména do prostornějších místnosti s dostatkem přirozeného světla. Typické jsou pro něj surové materiály a „odhalené“ stěny, což se dá skvěle imitovat například tapetami se vzorem betonu. Preferuje hlavně kov, sklo, ale i dřevo. Co se dekoru týče, tak ten by měl být spíše jednoduchý.
  • Severský minimalismus: Také severský minimalismus je strohý. Zakládá si na čistých liniích a přírodních materiálech, hlavně dřevu. To se upravuje jen minimálně. Barvy jsou neutrální. Jelikož je na severu málo přirozeného světla, v rámci tohoto stylu se nepoužívají závěsy nebo záclony.
  • Hygge: Hygge styl pochází z Dánska a v mnohém se podobá severskému minimalismu. Je však o poznání útulnější. Kromě neutrálních barviček a přírodních materiálů jsou pro hygge typické huňaté deky, plédy, drobná světýlka a spousta svíček. Doplňky by měly vypadat jako poctivá ruční výroba.

 


You must be logged in to post a comment Login