Inspirace

Jak si dokonale provonět domov

Od   | 

Představte si tu pohodu, příjemný večer doma, dobré jídlo, pití a k tomu krásná vůně, která podpoří domácí atmosféru. Samozřejmě ale je třeba dobře vybrat. Nekvalitní vůně nejen, že by neposkytly kýžený příjemný zážitek, ale mohly by nám i zdravotně škodit a to rozhodně nemůžeme potřebovat.

Vonné svíčky napomohou k lepší relaxační atmosféře. Zdroj: Canstockphoto

Provoňte domov těmi nejlepšími vůněmi do bytu

Bytové vůně mají mnoho benefitů.  Snadno navodí pocit klidu, pohody, relaxace, a zlepšení nálady, hodí se i pro různé mimořádné příležitosti. Ale umí toho mnohem více. Mohou překrýt pachy po vaření nebo domácím zvířeti. Jiné zase navodí stoprocentní soustředění třeba v kancelářských prostorech. Dodat svému domovu jedinečnost můžete s širokou paletou druhů bytových vůní: vonnými svíčkami, oleji, katalytickými lampami, bytovými spreji, vonnými tyčinkami nebo aroma difuzéry. Vše z toho se vám nabízí s mnoha různými vůněmi například po květech, ovoci či bylinkách.

Konečně čas pro sebe a na relaxaci!

Jedním z nejznámějších druhů bytových vůní jsou vonné tyčinky. Vonné tyčinky mají úžasný účinek – dokážou uvolnit psychiku, což je v dnešní uspěchané době více než potřebné. Kromě toho jsou moderním a zajímavým doplňkem interiéru. Do třetice fungují desinfekčně a vybrat si můžete i z dalších pozitivních účinků. Na notino.cz najdete vůně, které podpoří soustředění, navodí romantickou atmosféru nebo vyvolají pocit bezpečného domova.  A jak se tyčinky používají? Velmi snadno a bezpečně! Špička se zapálí, a plamen se sfoukne. Tím tyčinka už jen doutná. Umístěte jí do speciálního držáku na vonné tyčinky. Nestavte tyčinky do průvanu nebo do míst, která jsou přístupná dětem nebo domácím zvířatům.

Příjemná vůně bude užitečná i při večerní koupeli. Zdroj: Canstockphoto

Kde je ideální místo? 

Jaké je tedy nejvhodnější umístění vůní? Je třeba vybrat takové stanoviště, kde bude mít vůně dobrou možnost se rozptýlit. Proto může stát například některém kusu nábytku v obývacím pokoji, ke kterému je přístup z více stran, nebo se dá využít např. pracovní pult dělící kuchyni a obývací prostor. Na parapetu okna bude rozptyl vůně zbytečně omezen. Vůně dobře fungují i např. v koupelně, kde mohou pomoci skvělé relaxaci třeba ve vaně a pocitu celkové čistoty a svěžesti. Obezřetní buďte v případě ložnic, obzvláště dětských; děti jsou velmi citlivé a vůně by je mohly ve spánku spíše rušit, i když některé éterické oleje se doporučují např. v případě rýmy. Zde ale určitě platí, všeho z mírou a dobře větrat.

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login