Inspirace

Sezení v okně: inspirace nejen pro dlouhé zimní večery

Od   | 

Milujete relax, hltáte pod dekou jednu knihu za druhou nebo jen tak rádi pozorujete, co se děje venku za oknem? Toužíte po svém vlastním odpočinkovém koutku, kde byste načerpali novou energii? Pak není nic jednoduššího, než si takové místo doma vytvořit!

Skromný prostor s vlastní knihovnou může být útulným útočištěm po náročném dni. Zdroj: Home Designing

Ať už máte dům nebo byt, je zařízení takového místa otázkou prostoru a bytové dispozice. Ale ani v tomto případě nemusí platit, že čím větší, tím lepší. Abyste si mohli dopřát toto příjemné posezení, postačí vám klidně i malé okno. Jen zapojte svou fantazii a uvidíte, že si svůj vysněný koutek najdete.

Sezení v okně nemusí být jen záležitostí stylu a pohodlí, ale můžete ho využít i prakticky. Svoje dvojí uplatnění si najde třeba v kuchyni, kde se dá prostor pod lavicí vyplnit sklopnými skříňkami nebo výsuvnými šuplíky.

K oknu v kuchyni se rády posadí i děti, které tak s vámi mohou trávit čas, zatímco vy jim připravujete své dobroty. Zdroj: Kuchyně Šafaříková

Velkou výhodou je, pokud máte u oken hluboké parapety, a v tom lepším případě navíc nízké. Taková kombinace vyloženě svádí k tomu, abyste sem umístili pohodlný podsedák, měkký polštář a případně přisunuli malý odkládací stolek, na který si budete moct položit šálek kávy nebo čaje.

K vytvoření stylového sezení není třeba velkých oken. Zdroj: Freshome

Parapet vyplněný podsedákem a polštáři může být stylovou náhradou sedačky v obývacím pokoji. Zdroj: John Granen

Pokud rádi čtete, určitě byste chtěli, aby vám u okna dělala společnost přinejmenším jedna knihovna. Když se svůj prostor rozhodnete ohraničit z obou stran, dejte si záležet na vytvoření rovnováhy a volte stejné prvky, alespoň co se týče barvy a materiálu.

Sezení v okně je pro milovníky knih jako stvořené. Zdroj: Corvallis Custom Kitchens and Baths

K snovému posezení stačí někdy málo. Zdroj: Freshome

Někdy se nemusíte zabývat složitou myšlenkou, jak vytvořit útulné a nápadité sezení v okně. Zvláště pak v případě, kdy okna nebo balkonové dveře vyplňují celou stěnu až k zemi. Tady stačí už jen hromada polštářů, deka nebo měkká podložka, na které se vám bude příjemně sedět, a můžete se zasnít výhledem z okna.

Výhled do daleké krajiny vás potěší, ale prospěje i vašim očím. Zdroj: Freshome

Máte nebo plánujete rodinný dům? Buďte kreativní a vytvořte si originální sezení, které překročí hranice vašeho interiéru. Můžete odsud pozorovat děti, jak si venku hrají, posedět tu s přáteli nebo jednoduše jen relaxovat.

Okno s širokým parapetem situované směrem na venkovní terasu si získá nejen vás. Zdroj: Huw Lambert


You must be logged in to post a comment Login