Koupelny

Šest praktických rad ke zdárnému zařízení koupelny

Od   | 

Koupelna patří k nejzákeřnějším místnostem při zařizování. Předkládáme sedm rad, které byste měli vědět, než se pustíte do práce.

1. Hobby obchody versus koupelnové studio

Obecně platí, že nejdražší část baterie je kartuše (to je ta věc uvnitř, co dělá baterii baterií) a na posuvných dveřích do sprchového koutu pojezdy. Můžete si koupit bezejmennou umyvadlovou baterii za 400 Kč včetně DPH v nějakém řetězci, ale věřte, že bude mít plastovou kartuši a v běžném rodinném provozu nevydrží s vysokou pravděpodobností ani dva roky. V koupelnových studiích obvykle mívají o takovýchto nástrahách přehled (měli by mít!!!), a i když jsou vaše finanční možnosti omezené, měli by vám umět poradit. Existují výrobci, kteří na baterie poskytují záruku až 7 let, a to už samo o sobě zaručuje jistou kvalitu.

V koupelnových studiích navrhnou i vizualizaci nové koupelny. Zdroj: Koupelny Ptáček

2. Rada do budoucna

Pamatujte, že je vždycky jednodušší vyměnit umyvadlo či WC než obklad. Já bych vždy preferovala hezké a kvalitní obklady a dlažbu, protože ty se vám těžko budou chtít měnit za dva roky. Ale umyvadlo nebo toaleta – to jsou jen dva šrouby. Takže když je rozpočet napnutý, pořiďte si nízkonákladovou verzi sanity, tu můžete vyměnit vždycky. Obklad stěží.

 

Trendem je betonová stěrka v koupelně: Kterou vybrat a kam pro ni?

 

3. Eco Smart verze produktů

U sprch, baterií a podobně mohu vřele doporučit. Omezení průtoku na polovinu prakticky nepocítíte a úsporu to rozhodně přináší. Co se týká například toalet a splachování, uklidním vás – u nás se tak děje prakticky už od revoluce. Všechna, minimálně závěsná provedení, tuto variantu nabízejí už dávno. Nyní už také téměř všichni výrobci poskytují variantu splachování rimfree – tedy způsob splachování bez splachovacího kruhu v keramice. Vysoce hygienické a na údržbu velice praktické řešení.

Kvalitní baterie i sprchy mají úsporná řešení. Zdroj: Hansgrohe

4. Odpady

Dbejte na to, aby všechny odpady byly pokud možno přístupné. Ať už je řešením například dlaždice na magnety nebo kryt u sprchové vaničky. U odtokových žlábků, podlahových vpustí či vaniček zapuštěných na úroveň podlahy jsou sifony čistitelné pouze shora, každý takový sifon obsahuje sítko na nečistoty. Myslete na to, že jakmile se jednou takový odpad ucpe, lze ho opravit pouze sbíječkou.

K dokonalé hygieně patří i perfektní očista intimních partií. Sprchovací WC jsou ideální volbou. Zdroj: Tece

 

Který žlab vybrat do koupelny a proč?

 

5. Máte malé děti?

Investujte do termostatické baterie. Má jednak bezpečnostní zarážku z výroby nastavenou na 38 °C, takže i když potomka necháte bez dozoru, přes tuto teplotu se nedostane, a i kdybyste si nechali při instalaci nastavit základní teplotu vyšší, je nutný takový zvláštní dvojpohyb, které děti nejsou schopné provést (ale samozřejmě jsou výjimky, takže syn mojí kamarádky to ve svých 2,5 letech zvládl za cca 20 vteřin).

Do sprchy i k vaně pořiďte úspornou i bezpečnou termostatickou baterii. Zdroj: Grohe

6. Realizaci naplánujte krok za krokem

Nehledejte nejlevnější firmu na internetu. Chtějte reference, nebo si nechejte někoho doporučit od přátel a známých. Pokud si nebudete vše nakupovat sami přes internet, určitě mohou firmu doporučit i v koupelnovém studiu. A pokud si budete vše objednávat sami po internetu, vězte, že ta věc, co vidíte, potřebuje na to, aby fungovala, ještě minimálně další dvě, které nevidíte. A na to pozor.

Zdroj info: Jana Christian, Svět koupelen. Kapitoly o bydlení

V koupelnovém studiu umí propojit materiály i barvy. Znají poslední novinky z oboru. Zdroj: Ptáček

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login