Zahrada

Sekačka, vertikutátor, pila a další zahradní stroje: Všechny na jednu baterii!

Od   | 

Nechcete do zahradního nářadí stále dolévat benzín nebo při práci přemýšlet, jak to udělat, abyste nepoškodili přívodní elektrický kabel? Pak právě pro vás je ideální AKU zahradní technika poháněná pomocí Li-Ion akumulátorem. A pozor! Obrovskou výhodou je, že můžete jednu baterii použít na jakýkoliv stroj z dané řady. 

AKU rotační sekačka Greenworks GD60 LM51SP 60V s pojezdem má robustní ocelové šasi a centrální nastavení výšky sečení a systém 4 v 1 (sběr do koše, zadní i boční odhoz, mulčování).

Existuje hned několik důvodů, proč se AKU zahradní technika od Mountfield stala takovým fenoménem. Hlavní a zjevné výhody jsou zejména v samotném pohánění. Li-Ion akumulátory představují technologickou špičku. Jsou spolehlivé, mají skvělý výkon a rychle se nabíjí. U strojů vám chybí spalovací motor – nemusíte tedy dolévat benzín, olej a motor servisovat. Také nemusíte čekat, až se motor nastartuje – jednoduše jen zmáčknete tlačítko a stroj okamžitě běží. Zároveň uživatele neomezuje kabel jako u elektrických zahradních strojů. “Co ale odstartovalo boom AKU zahradní techniky, jsou dnešní velmi nízké ceny. Dneska si ji opravdu může pořídit již každý a těšit se z jejich výhod,” říká Karel Hromada produktový manažer společnosti Mountfield a rovnou vysvětluje, co si pod pojmem AKU zahradní technika představit: “Patří sem sekačky, pily, plotové nůžky a mnohé další stroje, které jsou poháněny akumulátorem. Do strojů tedy vložíte dobíjitelnou baterii a můžete se stroji nerušeně pracovat. A co je nejdůležitější – 1 baterii můžete použít pro všechny stroje v dané řadě.”

AKU prořezávač větví G40PS20 40V

Na co si dát pozor při výběru vhodné AKU řady

Vždycky je nejdůležitější uvědomit si, na co stroj chcete používat. Dnešní AKU řady mají obrovskou výhodu ve společné bateriové platformě, díky čemuž můžete jednou baterií pohánět mnoho různých strojů. Stačí tedy pořídit jen jednu baterii a nabíjecí stanici. Obecně se můžete odrážet od napětí, kterým jsou stroje poháněny. Čím je vyšší, tím jsou stroje silnější. “Nezapomeňte ale také na výběr vhodné baterie. Čím větší má kapacitu, tím je výkonnější a stroj vydrží déle pracovat. Pokud si nebudete výběrem jistí, doporučuji zkonzultovat s profesionálem v naší prodejní síti,” dodává Karel Hromada. Důležitým parametrem je také doba, během které AKU stroje vydrží pracovat na jedno nabití. Při standardní zátěži může většina pomocníků pracovat klidně i hodinu. Některé, jako například plotové nůžky, vydrží hodiny i dvě. Samozřejmě záleží na náročnosti práce, ke které je využíváme a zvolené kapacitě baterie. Při práci v náročných podmínkách se pracovní doba samozřejmě snižuje.

AKU provzdušňovač Greenworks G40DT35 40V, zdroj: Mountfield

Zvládne AKU sekačka i hůře přístupná místa a řetězová pila kácení lesa?

Rotační akumulátorové sekačky jsou velmi mobilní a skvěle zvládají i kopce. Ty lépe vybavené mají i pojezd s regulací rychlosti. Bez problémů posekají i větší nebo náročnější plochy. Jsou schopné rovněž naprosto bezchybně posbírat posečenou trávu, zvládnou také mulčování a boční odhoz trávy. Na opravdu špatně přístupná místa doporučuji použít sekačku strunovou. Ta se dostane i do úzkých míst. Na kácení lesa byste potřebovali výkonnou benzinovou profi pilu, jakou používají dřevorubci. Akumulátorová pila má přeci jenom o něco menší výkon. Vždy záleží, na co konkrétně budete pilu potřebovat. “24 V bych doporučil například na řezání palet, prořezávání stromů od drobných větviček. Se 40 V bych se nebál pustit do řezání pár metrů měkčího dřeva. 60 V pak vyjma profi použití zvládnou téměř vše. Nemusíte se bát s nimi vlétnout na širší tvrdé dřevo. Výkonem dnešních akumulátorových pil budete opravdu překvapeni a absence elektrického kabelu nebo benzinových výparů je mimořádně příjemná,” upřesňuje Karel Hromada.

Karel Hromada, produktový manažer společnosti Mountfield

 

VÍCE NA MOUNTFIELD.CZ

 

 

Podívejte se s námi, jak jednoduše se se stroji pracuje!

Jak správně pečovat o trávník?


You must be logged in to post a comment Login