Doplňky do bytu

Sedací nábytek s dřevěnými područkami se vrací do módy

Od   | 

Vzpomínáte si na styl, kdy byly v módě sedací soupravy a křesla, která zvýrazňovala dřevěné područky? Tento vzhled sedacích prvků u nás přetrval až do konce osmdesátých let. Po revoluci, kdy se otevřely hranice a český trh zaplavovaly zahraniční výrobky, ustal. Chtěli jsme něco nového, neokoukaného… Ale protože i trendy v bydlení se nesou v určitých vlnách, návrat dřevěných područek je tu. A nám se líbí, jak jste na tom vy? 

Houpací křeslo Brick, zdroj: Gervasoni

V dnešní době se retro styl v hojném množství rozšiřuje do stále většího počtu domácností, a není divu. Interiér skvěle oživí, a přitom stačí pořídit třeba i jen jeden kousek. Na dnešním trhu najdeme nepřeberné množství křesel, polokřesel i sedacích souprav. Mezi nejpohodlnější patří ty s dřevěnou konstrukcí, doplněné čalouněným sedákem či opěrkou. Výběr čalounění je rozmanitý a je jen na nás, zda zvolíte klasickou látku, přírodní kůži nebo klasickou koženku. 

Široké područky zastoupí i funkci stolku

Výhodou dřevěných područek je jejich stabilita. Kolikrát jste byli svědky, že se někdo posadil na polstrovanou postranici, která se časem proseděla a celkový vzhled takového kusu nebyl moc pěkný. Vnitřní výplně totiž nejsou určeny k sezení. Když se ale posadíte na dřevěnou konstrukci, nebude výrazně pohodlná, zato však vydrží. Takové provedení má i estetický přínos. Područka je součástí konstrukce a častokrát vytváří nepřehlédnutelný dekorativní prvek. A nemůžeme nevzpomenout, že je-li široká, můžeme na ni i postavit šálek kávy, jídlo i telefon či ovladač.

Dřevěné područky dodávají sezení elegantní vzhled. Zdroj: Inovation living

Do obývacího pokoje či pracovny? 

Skvělé uplatnění najdou například v obývacím pokoji, kdy je lze prakticky využít v případě návštěvy nebo k odpolednímu lenošení. Díky široké škály výběru, i většímu pohodlí je nemožné, aby se sezení stalo nepříjemné. K ještě většímu komfortu dopomůžou speciální židle se sníženým sedákem, díky kterému jednoduše nahradí pohodlně křeslo. Tento typ židlí našel velkou oblibu také ve vstupních halách.

U houpacího křesla zvolte správnou výšku opěry zad

K jídelnímu stolu, nebo do pracovny?

Židlím s područkami se obvykle říká také polokřesla. Kromě zajímavého a originální vzhledu jsou znatelně pohodlnější, než klasické židle. Židle s dřevěnými područkami se skvěle hodí do každé jídelny a také ke každému jídelnímu stolu. Omezovat se nemusíte ani pokud máte kulatý, či oválný stůl, jelikož tento typ židlí se hodí ke každému tvaru. Máte-li klasicky velký stůl, je ideální židle s područkami kombinovat i s klasickými židlemi. Nejběžněji se židle s područkami usazují přímo do čela stolu. Kombinace je ale zcela na vás a nikde není psáno, že u stolu nemohou vévodit všechny židle s područkami. Důležité je ale pamatovat na výšku područek, často jsou totiž tak vysoké, že je nelze zasunout zcela pod stůl. V tomto případě berte ohled na okolní prostor tak, abyste se kolem stolu i bez zasunutých židlí mohli volně pohybovat. Do pracovny lze zvolit speciální polokřesla, která je možné otáčet.  

Do pracovny je možné zvolit otočné provedení.
Zdroj: Atan nábytek

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login