Inspirace

Šedá do současného interiéru patří. Kombinujte ji s citem a docílíte divů

Od   | 

Na první pohled nenápadná, ale na ten druhý dokonale univerzální. Šedá se dá kombinovat v podstatě s čímkoliv a nikdy nevypadá špatně. Vynikne vedle ní téměř každá barva a je jedno, jestli bude pastelová nebo výrazně křiklavá. Jak ji použít a s čím kombinovat?

Zdroj: Home Style

Šedá barva umí dostat do interiéru atmosféru klidu a stability, působí jako antistresová terapie. To se hodí hlavně pro ty, kdo žijí v dnešní turbulentní a uspěchané době. Takže vlastně pro všechny. Sama o sobě se možná zdá trošku nudná a nevzbuzuje příliš velké emoce, ale pro svou nadčasovost a nekonečné možnosti kombinování je velmi oblíbená.

Šedá v interiéru se hodí i k výraznějším barvám

Dominující šedá barva představuje hezké pozadí k výraznějšímu odstínu. Klidně i červenému. Pokud se takto rozhodnete, vyberte správný tón šedé, aby zbytečně v interiéru nepřehlušila ostatní barvy a dala jim dostatečný prostor. Do vybrané výrazné barvy můžete nechat přimíchat i trochu šedé. Výsledek bude klidnější, pohodovější a harmoničtější. Ideální variace pro každý domov.

Velkou práci v šedém interiéru vytvoří i denní světlo. Zdroj: Moroso

Smutná a depresivní barva? Ani náhodou

Nebojte se, že šedá barva bude vypadat depresivně a nudně. Ano, sama o sobě by tak působit mohla, ale když ji vhodně zkombinujete, tak rozhodně ne. Naopak. V kombinaci s pestrými barvami vypadá velmi elegantně a stylově. Dobře se kombinují barvy jako je žlutá, růžová či oranžová. Působí pozitivně, vesele a útulně. Hezky vypadají také přírodní tóny, třeba hnědá či zelená. Kdo má v oblibě chladnější tóny, volí raději matné, nebo pastelové odstíny.

Svou pozornost pečlivě soustřeďte na výzdobu. Měla by být pozitivní.Tomu napomáhají i pestré barvy.

Sami vodíte, že pestré barvy šedé rozhodně sluší. Zdroj: Moroso

Růžová, fialová nebo modrá?

Jemná pleťově růžová se hodí do obývacího pokoje, ložnice nebo do chodby. Je velice moderní a zároveň útulná a krásná. Fialová spolu s temně šedou působí velmi netradičně. Světlé odstíny se hodí do ložnic a pokojů pro holčičky. Tmavé odstíny se do interiérů příliš nehodí. Do pánského či chlapeckého pokoje rozhodně pasuje námořnická a inkoustová modrá. Vynikne vedle nejrůznějších odstínů šedi. Spolu s další doplňkovou barvou se hodí i do obývacích pokojů a ložnic.

K šedé barvě se hodí i většina dřevin. Zdroj: Inpro design

Šedá patří k moderním trendům

V poslední době jsou velmi oblíbené různé kombinace světle a středně šedé barvy spolu s pastelovou růžovou. Moc hezky taková kombinace vypadá v dětských pokojích. Také skandinávský design s oblibou využívá šedých tónů.

A proč je šedá tak skvělá? Protože má velmi univerzální využití. I když za několik let budete obměňovat bydlení, neutrální barva vám mnohé usnadní, protože se i po čase hodí takřka ke všemu. A přesně taková je i šedá barva.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login