Kuchyně

Šedá barva je elegantní i nadčasová: Vyzkoušejte ji v kuchyni

Od   | 

Máte rádi eleganci, nenápadnost a jednoduchost? Možná právě pro vás je ideální kuchyně v šedé barvě, která je v posledních letech stále víc v našem hledáčku. Jestliže nechcete výrazně barevnou kuchyni, ale úplně vás nezaujala ani bílá nebo černá, vězte, že právě šedá barva může být příjemným řešením. Je nadčasová a lze ji kombinovat s různými barvami. Navíc prostor příjemně oživí. 

Šedá kuchyně je moderní i elegantní. Zdroj: Ikea

Není šedá, jako šedá

Mnozí z nás si myslí, že šedá barva má pouze jeden odstín, což je samozřejmě omyl. Na trhu najdete provedení kuchyně v různých odstínech šedé barvy od světlé po tmavou, ale i její tón může být studený, i třeba teplý. Vybírejte ji s ohledem na velikost místnosti i její situování vůči světovým stranám. Pokud se jedná o malý prostor, nebo o místnost situovanou na sever, pak je ideální zvolit světlejší odstín. Pokud však místnost disponuje dostatečným prostorem, můžete si s přehledem dovolit i tmavší odstín šedé barvy. 

Šedá má několik odstínů.
Zdroj: DEHO

Keramický dřez šedé kuchyni sluší

Skvěle se kombinuje

Velkým plusem šedé barvy je to, že se dá kombinovat téměř s jakoukoliv jinou barvou, ať už ve světlém, nebo výraznějším tónu. Příjemnou souhru vytvoří šedá barva s pastelově modrou, zelenou nebo pudrově růžovou. Elegantně vypadá také s hnědou nebo černou barvou. Toužíte-li po kontrastu, pak můžete sáhnout po oranžové, žluté nebo červené. Chcete-li navíc neutrálnost a chladnost šedé barvy trochu zjemnit, nezapomeňte kuchyni doplnit dřevem ať už jako kombinaci dvířek, nebo pracovní plochy. Pokud však s barvami nechcete příliš experimentovat, vyplatí se nakombinovat šedou barvu “tón v tónu” a vybrat k ní světlejší, nebo naopak tmavší doplňkový odstín. 

Betonová stěrka dodá vaší kuchyni šmrnc a industriální nádech, Zdroj: Luxusní povrchy Němec

Větší, nebo menší plocha?

Je pouze na vás, jestli si vyberete kuchyňskou sestavu kompletně v šedé barvě, nebo například dvířka nakombinujete s jinou barvou. Stejně jako každá jiná barva, i šedou lze zvolit v matném, i lesklém provedení. Rozhodnete-li se pro kompletně šedou kuchyni, je vhodné ji maličko oživit odlišnými zády kuchyně, barevnými spotřebiči, nebo jinak barevnou stěnou. Kompletně šedá místnost by působila nudně, proto je třeba ji oživit alespoň drobnostmi. 

Pokud se bojíte zvolit celou kuchyni v šedé, zkuste ji zjemnit dřevem. Zdroj: Kuchyně Schüller

Vyzkoušejte třeba imitaci betonu

Kuchyně v šedé barvě se převážně vyrábí z MDF desek nebo laminátu. Zvolit můžete i takovou kuchyni, jejíž dvířka jsou opatřena keramikou, která je finančně náročnější. Při výběru je však potřeba dbát na kvalitu a provedení, protože kuchyně nám nebude sloužit pouze jeden rok. Trendem poslední doby je šedá kuchyně s betonovým vzhledem. Toho docílíme pomocí speciálních fólií, které se přímo lepí na kuchyňská dvířka a vyrábí se v několika odstínech. Betonové provedení působí industriálně, a proto je třeba ho doplnit elegantními materiály, jako je například dřevo. 

Šedá ladí jak se dřevem, tak s imitací betonu. Zdroj: Deho

Fotogalerie:

 

Které kuchyňské baterie jsou trendy?

 


You must be logged in to post a comment Login