Rady a tipy

Jak se zbavit psích chlupů v domácnosti? Vyžaduje to nejen pečlivost

Od   | 

Máte doma čtyřnohého kamaráda? Který štěká, ale nekouše? Pak jistě znáte tu situaci, kdy vás pomalu, ale jistě vytáčí chlupy na oblečení, podlaze, sedačce. A jen čekáte, kdy se objeví i jinde. Že se v dané situaci poznáváte? Pak jsou naše rady, jak se zbavit psích chlupů doma, určené právě vám.

Každý, kdo měl někdy doma psa, zná každodenní boj se psími chlupy. Ty nacházíte na oblečení, na pohovce, na posteli, v koberci. Občas i v jídle. I když je nemožné se psích chlupů v domácnosti zbavit úplně (kdo chce psa, musí se s tím smířit), můžete jejich výskyt alespoň hodně omezit. Víte, jak?

Také z vašeho mazlíčka padá tolik chlupů, že se divíte, že mu nějaké zbývají? Zdroj: Pexels

Nezapomínejte na vyčesávání

Schválně se zamyslete nad tím, kdy naposledy jste svého psa pořádně vyčesali? Pokud nechcete, aby z něj chlupy padaly jeden za druhým, je třeba do vaší rutiny začlenit každodenní vyčesávání za pomoci speciálních kartáčů. Ty se vybírají podle délky srsti vašeho psa. Dobře funguje takzvaný furminátor, což je kartáč s hrablem, který odstraní srst tak, aby nepadala všude kolem vás.

 

Lepicí váleček bude nejlepším přítelem

Z pohovky, ale i oblečení můžete chlupy odstraňovat lepicím válečkem s odtrhovací papírovou vrstvou. Tyto válečky seženete v každém obchodu s bytovými doplňky. Pokud nechcete kupovat stále nové a nové válečky, můžete si pořídit takový, z nichž se chlupy smyjí vodou.

Pes v posteli je roztomilý, ale nechá v ní hodně chlupů. Zdroj: Pexels

Jak na praní prádla

Zatímco z některého oblečení dostanete chlupy válečkem, s jinými budete bojovat déle – platí to zejména u tvrdých chlupů, které má jezevčík nebo bostonský teriér. Tyto chlupy se zapíchnou to textilie a jen tak nevypadnou.

Některé pračky ale mají speciální program, který oblečení chlupů zbaví. Další možností je praní oblečení spolu s čistou houbičkou na nádobí, na kterou se chlupy zachytí. K sehnání jsou také speciální kuličky do pračky, které zachytí chlupy i vlasy. Stejně může fungovat i stará natáčka na suchý zip.

Psa je třeba pravidelně vyčesávat. Zdroj: Pexels

Bez vysávání to nepůjde

Místo ručního vytahování vlasů z koberce investujte do kvalitního vysavače s dostatečným výkonem. Když bude mít rotační hlavici, půjde vám vysávání o poznání líp. K dosažení optimálního výsledku je vhodné vysávat obden. Pokud vás vysávání nebaví, vyzkoušejte robotický vysavač.

 

 


You must be logged in to post a comment Login