Architektura a design

Kde se schází designéři?

Od   | 

Interiérový design je v ČR stále mladý obor. Dá se studovat různými způsoby a různě je i chápán – od dekoratérství přes kompletní řešení prostoru až po dozor při realizaci.  Designéři jsou velmi různorodá a specifická skupina lidí.  Co je však spojuje?

Jsou kreativní, ale musí řešit i obchod a psychologii. Pro tvorbu interiérů potřebují znát nové informací z oboru – jako jsou nové typy materiálů, technologií a řešení, kterých je na trhu každým rokem velká řada. Běžný uživatel se v řadě možností materiálů a technologií jen těžko vyzná.

Mezi největší akci v ČR určené pro tuto skupinu patří odborná konference INTERIÉRY. Ta je zaměřena nejen na interiérový design, ale také na výrobu a následný prodej vybavení.

Letošní ročník se koná ve čtvrtek 7. listopadu na Mendelově univerzitě v Brně. Během dne zde proběhne více než 20 přednášek. Ústředním tématem tohoto ročníku je design & business a bude se hovořit o řadě aktuálních témat. Mezi významné řečníky patří např. profesor Jan Fišer, designér Petr Novague  či vedoucí manažer studia Atak design Milan Vrbík.

Zazní témata jako:

Design za bonboniéru od designéra Jaroslava Juřici

Kolik vlastně stojí design – návrh, a jakou má hodnotu?

Fotografie prodává design od Jiřího Ernesta

Jakou moc má fotografie? Může nás zmást nebo pomoci k prodeji?

Interiér jako nástroj prodeje od Jana Šolty

Jak hodně ovlivňuje interiér tržby obchodu a restaurace? Jak s tímto nástrojem pracovat?

 

Kompletní program stejně jako registraci najdete na zde

 


You must be logged in to post a comment Login