Inspirace

Jak se odpočívá v síti aneb staňte se Tarzanem 21. století

Od   | 

Sítě máme spojené především s námořnickým interiérem, kde se prolíná modrá, bílá a červená barva spolu s mušlemi a dalšími nautickými doplňky. Zakomponovat je však můžeme i do interiéru v jiném stylu. Stačí dobrý nápad a získáte nejen praktický, ale i originální prvek.

Zábradlí, vážně?

Nejčastějším využitím sítě je zábrana proti pádu ze schodů. Rozhodnete-li se ji použít místo standardního zábradlí, zvolte pevnou síť, která vás při případném zavrávorání při chůzi po schodech zadrží. I tak by ale na druhé straně schodiště mělo být pevné zábradlí, kterého se starší lidé, či děti, lehce přidrží. Síť sice slouží jako pojistka před pádem, ale rozhodně se jí nepodržíte, či se o ni nevzepřete. Díky síti bude na schodišti i více světla, protože nikde nebude překážet a tvořit stín jako masivní zábradlí nebo dokonce zeď. 

Místo zdi či klasického zábradlí zvolte zábranu ve formě sítě

Otevřené patro

Pokud je dům nebo mezonetový byt propojený s horním patrem tak, že mezi oběma podlažími vzniká otevřený prostor, můžete do něj síť natáhnout. Zpočátku je taková domácí atrakce pro odvážnější jedince, časem se však i ti méně otrlí odváží vstoupit a poté už tu lenošit pravidelně.  Samozřejmě, že pro takové využití musíte zvolit sítě, které vás bez problémů udrží a na kterých můžete odpočívat, učit se, nebo si číst. Barvu laďte tak, aby ladila k ostatním odstínům interiéru. Chybu neuděláte, zvolíte-li sítě v čistě bílé nebo krémové barvě.

Ideální jsou pro děti, ale i pro dospělé

A jak to vypadá v síti na lodi?

Houpačka pro dospělé

Vzpomínáte na staré dobré časy, kdy jste se vesele houpali u babičky na zahradě v síti? Proč si alespoň trochu vzpomínky na dětství nepřenést k sobě domů a nevybavit interiér houpací sítí? Nejenže na ní můžete strávit skvělé chvíle po dlouhém pracovním dni s knížkou v ruce, můžete si však v síti dát i krátkého šlofíka! Pokud ji navíc dovybavíte dekoračními polštáři, či dekami, skvěle váš interiér oživí a poslouží i jako stylová a zároveň roztomilá dekorace. 

Houpací síť je vhodná jak pro ležení, tak pro sezení

Využití pro všechny

Pokud si netroufnete pořídit velkou síťovou plochu a zakomponovat ji do interiéru, bohatě postačí drobnosti a dekorace. Dětem do pokoje skvěle poslouží síť připevněná na zeď, do které mohou naházet hračky, či jiné předměty. S trochou fantazie můžete vytvořit ze sítě i prolézačky pro děti přímo v obývacím či dětském pokoji. 

Sítě na hračky jsou skvělou volbou do dětského pokoje

A pokud si chcete pořídit síťovou dekoraci, ušetřete peníze a vytvořte ji sami! Postačí vám kus sítě a svícen, či sklenici na svíčku, kterou do síťky obalíte. Stylová dekorace téměř zadarmo je na světě!

S trochou snahy vyrobíte dekoraci ze sítě jednoduše i doma

Bezpečí nejen v noci

Skvělou volbou, jak síť využít v dětském pokoji, je umístit ji jako zábranu proti pádu ve zvýšeném patře. Zde nemusí díte spát, stačí tu vytvořit hrací koutek, a přestože potomek už pravděpodobně nespadne, bude síť tvořit zábranu proti pádu hraček, knih či dalších důležitých věciček, které ke hraní nutně potřebuje.

Síť jako zábrana k posteli je skvělým nápadem

Nezapomeňte:

  1. Sítě vybírejte s odborníkem, který doporučí pevnost podle použití
  2. Sítě uchycujte do pevné konstrukce
  3. K uchycení používejte ocelové háčky nebo hřebíky

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login