Něžný výsek JK

S1m0ne byla sci-fi, Alexa nikoliv!

Od   | 

„Ahoj, jsem Alexa a ty už nikdy nebudeš sám.“ Ano, pokrok nezastavíš, a tak i na místě, kam chodíval sám i císař pán, už nebude nikdy klid. Osobně si myslím, že ve tři ráno, když se člověk plíží na záchod a neotvírá oči záměrně, aby se neprobudil úplně,  je Alexa to poslední, po čem by toužil, ale kdo jsem já, abych kritizovala záměr vývojářů z USA.

Americká firma Kohler vyvinula toaletu Numi 2.0 a tvrdí, že se jedná o jejich nejpokrokovější produkt. Nabízí individuální zážitky! Tohle mě hodně překvapilo, myslela jsem si až do dneška, že z WC má indiviuální zážitky každý, ale evidentně ne. Tyto individuální zážitky prý umožňují uživatelům doladit každý aspekt jejich zkušeností na základě jejich přesných preferencí, od okolního barevného osvětlení toalety přes bezdrátovou technologii Bluetooth pro synchronizaci hudby až po vyhřívané sedátko. Numi 2.0 má hands-free ovládání, personalizované funkce očisty a tak dále.

Toaleta disponuje prostorovým osvětlením kolem základny a dynamickým osvětlením na zadním panelu. I osvětlení je samozřejmě programovatelné, toaletu si může každý uživatel nastavit přesně podle své potřeby, sedátko se automaticky zvedá a sklápí, toaleta se splachuje sama (lze nastavit i hlasové ovládání splachování), Alexa vám vybere hudbu, noviny, prostě cokoliv si budete přát. Ovladač pro dálkové ovládání je vyroben s titanovým povrchem a reproduktory jsou s možností bezdrátového streamování, vodotěsným designem a vysoce kvalitním zvukovým výkonem napříč celým frekvenčním rozsahem (od 78Hz do 20KHz). Ano, bavíme se stále o záchodové míse. Toaleta je v provedení bílém (7 000 USD) a černém (8 000 USD) a koupit si ji můžete v posledním čtvrtletí tohoto roku. Nevím, jak pro vás, ale pro mne je tohle celé spíš noční můra než personalizovaný zážitek.

Kohler Numi 2.0 svítí ze všech stran

Grohe se svým inteligentním WC Spalet nám ponechává alespoň trochu soukromí ve smyslu, že jejich inteligentní WC nemluví. Ale osobní nastavení i ovládání si lze naprogramovat na chytrém telefonu, přičemž tato různá uživatelská nastavení můžete střídat. Obávám se, že než bych na telefonu naklikala, co se mi vlastně chce, nechtělo by se mi už nic, protože bych to samou nervozitou úplně zapomněla. Ale rozporovat spojení německého designu a německého inženýrství s japonskou kulturou lázní bych si nedovolila.

Mně se zdá mnohem praktičtější třeba věc, kterou má toaleta TeceLux – funkci m-Lift. V rozsahu 8mi cm si totiž můžete toaletu posunout nahoru nebo dolů, podle toho jak (ne)máte dlouhé nohy. Možná se vám to zdá úsměvné, ale mám kamarádku, která je vyšší než já o dobrých pět centimetrů, nicméně má kratší nohy. Vážně! A tak když rekonstruovala chalupu, přeměřila nám nohy, zapsala si údaje do notýsku, a pak nakázala instalatérům, aby v koupelně pro hosty uzpůsobili výšku toalety délce mých nohou. Ano, až taková kamarádka to je!
TeceLux samozřejmě disponuje splachováním buď mechanickým nebo automatickým, odsáváním pachu s uhlíkovým filtrem a protože horní krycí deska je skleněná, není potřeba za WC obkládat.

A v Tece mají samozřejmě i sprchovací toaletu, ale to by nebyli oni, kdyby v tom nebyl nějaký ten fígl. Co TECEone odlišuje od jiných sprchovacích toalet? To, že funguje bez jakékoli elektřiny! Fungování sprchy je řízeno vodním tlakem. Teplá voda k hygienickému mytí přichází přímo z potrubí.
To znamená: žádná komplikovaná elektronika, která může selhat. Intuitivní ovládání bez nutnosti studování příruček. A žádná nová technologie pro vašeho instalatéra, který zvládne instalaci a údržbu sám. Prostě si kolečkem vlevo otočením nastavíte teplotu vody a tím vpravo pak její množství. Hotovo. Protože – nevím jak vy, ale já chodím na WC za účelem zcela prostým a nechtělo by se mi každé ráno promovat z jaderné fyziky.

Teceone sprchovací toaleta

P. S. – Kdybyste nevěděli, kdo je S1m0ne, mrkněte na stejnojmenný film. Já i Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, vám ho můžeme jen doporučit. Kdo se totiž nezamiluje do Simone, zcela jistě nezůstane chladným vůči Al Pacinovi!

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login