Návštěvy bytů

Romantický horský byt 2+kk mezi zasněženými kopci

Od   | 

Mladý pár z velkoměsta už nebavilo na hory pouze dojíždět a shánět ubytování. Pomalu ale jistě dospěli k názoru, že bude nejlepší si na horách zajistit vlastní bydlení, kam budou moci přijet klidně ze dne na den. Po několika prohlídkách objevili nádherný horský byt 2+kk, který je okamžitě chytil za srdce. Díky šikovným architektům se ho podařilo zrekonstruovat tak, aby měl opravdu horské kouzlo. 

Tento útulný byt má 90 metrů čtverečních a to není málo, uvědomíme-li si, že většinu času tráví rodina venku. Jakmile se ocitneme ve vstupní chodbě, okamžitě na nás dýchne horská atmosféra. Podlahu pokryla hnědá dlažba, která příjemně ladí se smetanovými zdmi. Jednoduché linie nenarušuje ani zabudované LED osvětlení, avšak originalitu vstupní místnosti dodává masivní lavička a designové dřevěné věšáky. 

Plápolající oheň a tapeta s horami. Co víc si přát? Foto: Iveta Kopicová, realizace: Hotový Interiér

Jak poznat správnou kvalitu LED

Srdce bytu tvoří otevřený polyfunkční prostor, který představuje obývací pokoj spolu s kuchyní a jídelnou. V obývacím pokoji padne okamžitě náš pohled na zajímavou fototapetu zobrazující hory, která horské bydlení podtrhne. Klasickou stěnu zde nahrazují zavěšené dřevěné skříňky, za kterými se ukrývá televizor. Doplněny jsou jednoduchými poličkami v horní části, nechybí místo pro uskladnění naštípaného dříví. Součástí obývacího pokoje je zároveň romantický krb s tmavě šedým obkladem, který ve světlém interiéru přímo vyniká. V jeho blízkosti nechybí ani jednoduchá hnědá sedačka s rozkládacím konferenčním stolkem ve světlém dřevě. Dominantní fototapetu doplňují jemná malba stěn spolu se závěsy na oknech a nenápadná dřevěná podlaha.

V bytě nechybí ani prostorná knihovna pro oblíbené knihy. Foto: Iveta Kopicová

Z obývacího pokoje se do kuchyně dostáváme přes skromnou jídelnu umístěnou vprostřed polyfunkčního prostoru. Kulatý jídelní stůl doplňují dřevěné židle a stylové závěsně svítidlo. Přestože byt disponuje prostornými okny, díky kterým je v interiéru dostatek denního světla, pro noční osvětlení byla do bytu zvolena reflektorová svítidla v liště. Majitelé si přáli opticky kuchyni od obývacího pokoje oddělit, ale zároveň prostor neuzavírat. Z části tedy tyto dvě místnosti odděluje knihovna, která zároveň slouží jako odkládací prostor, nebo místo pro stylovou dekoraci. 

Kuchyni osvětlují podhledová LED svítidla. Foto: Iveta Kopicová

Kuchyni v jedné rovině doplňuje dřevěný panelový úložný prostor, do kterého byly umístěny vestavěné spotřebiče, jak si můžeme všimnout nechybí ani vinotéka. Kuchyňská linka byla zvolena v černo-bílém provedení, který do interiéru skvěle zapadá. Navržena byla jednoduše a účelově, proto zde nechybí ani moderní mycí, nebo varné centrum. Ložnice je útulná a ani tady nechybí doplňky vhodné do horského interiéru. Prostorné okno doplňují bílé stěny a výrazná fototapeta za čelem postele navozuje útulnou atmosféru. K té přispívá i podlaha ve světlém dekoru dřeva, stejně jako masivní stolička i větev sloužící jako designový stojací věšák. Dřevěná postel působí levitujícím dojmem a celý prostor tak opticky zvětšuje. Pro oživení neutrálního základu zvolili majitelé barevné povlečení a jemné, krémové závěsy.

Ani v ložnici nechybí horské prvky. Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

Jak textilními dekoracemi propojit kuchyni s obývacím pokojem?


You must be logged in to post a comment Login