Návštěvy bytů

Romantický dům stojí poblíž lesa: A nechybí tu ani řeka

Od   | 

Kupujete dům? V tom případě jistě koukáte také na to, v jaké lokalitě se daná stavba nachází. Pokud nepatříte mezi ty, které těší bydlení v centru, a raději byste se uchýlili do domu, který je nedaleko řeky, obklopen bujnou zelení a navíc blízko hlavního města, jste tady správně. Dnes se na jeden takový podíváme.

V případě hezkého počasí láká zahrada k posezení s přáteli, ale i zahradničení. Foto: Iveta Kopicová

Došlo k propojení skleníku s původním domem

Pokud byste se na pozemek, na němž stojí dům z naší dnešní návštěvy, podívali dříve, viděli byste dvoupodlažní domek stojící na rozlehlém pozemku v blízkosti skleníku. Majitelé tohoto romantického sídla se však rozhodli oba prostory propojit, a vytvořit tak místo, kde na vás bude dýchat klid, pohoda a romantická atmosféra. Prostor je jako dělaný na posezení s přáteli.

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

Majitelé využívají celý dům

Ačkoliv došlo k přesunutí hlavních obytných prostor do místa skleníku, je původní část domu stále hojně využívaná. Poté, co vstoupíte do domu, si můžete všimnout jídelny, jejímž lákadlem není jen dostatečné množství míst na sezení, ale také krb. Aby se zachoval původní charakter domu, bylo k zařizování interiéru přistupováno s citem. Najdete zde hodně dřeva, ale také kovu – například ve formě kovového podnoží u stolu, ale také židlí s kovovou konstrukcí. Jako dekorace zde slouží nejen designové svítidlo, ale také rám, jemuž záměrně chybí obraz.

Dřevo a kov. Dva materiály, které hrají v tomto interiéru prim. Foto: Iveta Kopicová

To, že majitelé domu milují výtvarné umění a mají cit i pro sebemenší detail, se potvrzuje také v horním patře domku, kde najdete nejen ložnici s domácí pracovnou, ale také dětský pokoj. Celý interiér je zařízen velmi jednoduše – spousta nábytku zde je původní, další byl vybrán a nakoupen ryze účelově. O romantické vyznění prostoru se zde stará zejména kombinace několika interiérových stylů, kdy zde najdete jak kousky rustikálního, tak i vintage a provensálského stylu.

Dětský pokoj vypadá, jako by byl zařízen v minulém století.  I tak (nebo možná právě proto) působí velmi přívětivě a útulně. Foto: Iveta Kopicová

Kdo by nechtěl bydlet ve skleníku?

Součástí rekonstrukce bylo připojení skleníku k původní stavbě domu, kdy došlo ke vzniku nové a dokonale prosvětlené místnosti – a to díky prosklené střeše. Právě zde byla umístěna kuchyně, jídelna (ačkoliv jídelní stůl je také v původním domku), ale také funkční a pohodlné místo na sezení. Vzhledem k povaze prostoru zde byla použita dlažba, která snese jak vysokou zátěž, tak se i snadno udržuje. Skleněné dveře s dřevěným rámem vás zavedou do hlavního domu.

V části domu, která zanikla spojením skleníku s původní stavbou domu, vznikla jídelna s kuchyní a obývacím pokojem. Foto: Iveta Kopicová

Kousek za jídelním stolem bylo umístěno sezení s důrazem na jeho funkčnost, estetický prvek mu dodávají dekorativní polštářky. Úložné prostory zde byly vyřešeny formou otevřených polic s ratanovými koši. Interiér celého domu je kombinací bílé barvy, kovu, dřeva a zemitých tónů.

Úložné prostory? Police a ratanové koše zde stačí. Foto: Iveta Kopicová

Pohodové atmosféry si mohou majitelé domu užít také v letní ložnici, která je situována na konci přístavby, přímo pod prosklenou střechou. Protože by spánek pod přímými slunečními paprsky nebyl příliš příjemný, byla skla u oken zakryta bílými voály, které působení prostoru ještě několikrát umocňují. I zde jsou v převaze zejména přírodní materiály. Další dávku přírody si mohou obyvatelé tohoto kouzelného místa užít při pohledu do zahrady.

V takto zařízené ložnici není možné necítit se jako v pohádce. Foto: Iveta Kopicová

Na konec můžeme jen říct, že ačkoliv není tento prostor výkřikem nejmodernějších designových stylů, které známe, má své kouzlo – majitelům rozhodně nechybí cit pro detail. V domě, který vypadá, jako by se zastavil v čase, si můžete odpočinout. A nádavkem ještě v zahradě plné zeleně načerpat tolik potřebnou energii do dalšího dne.

Tabulová okna dokonale ladí s celkovým charakterem stavby. Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

Netradiční nápady pro osvětlení

 

 


You must be logged in to post a comment Login