Kuchyně

Romantická kuchyně rozehřeje každé srdce a udržuje kouzlo starých časů

Od   | 

Jste romantická duše a chcete si v podobném stylu zařídit i svou kuchyni? Proč ne! Co by v ní nemělo chybět?

Když se někde zmíní pojem romantismus, většina lidí si představí něco osudového, tajemného a lákavého. V případě romantického interiéru se dá nejvíce uvažovat o klasickém „venkovském stylu“ nebo vybavení připomínajícím doby minulé. Ne vždy ale musíte měnit celou kuchyň. Co když vás za pár let romantika omrzí? Někdy to je lepší zkusit jen s doplňky. Dodají pocit útulného domova, a když je vhodně vyberete, zapadnou i do moderní kuchyně.

Do kuchyně venkovského ražení zvolte i spotřebiče ve stejném duchu. Výsledek bude působit opravdu efektně. Zdroj: Hoover

 

Nezapomeňte na vhodný vzhled spotřebičů. Světlé tóny a jemné pastelové barvy jsou vítány.

 

Jaká je romantická kuchyně?

Romantická kuchyně nemá žádnou přesně určenou definici. Nejčastěji připomíná měšťanskou domácnost, zámecké prostředí nebo již zmíněný venkov. Hlavním nástrojem je odkazování na historii. Jedna zásada je tedy jasná, vždy bude vypadat „staře“.  Nezbytným znakem je nápodoba nějakého historického stylu nebo slohu. Pokud chcete mít něco podobného i doma, hledejte v katalogu výrobců „klasickou“ či „rustikální“ tvorbu.

Přizpůsobte stínítka svítidel

Jak vytvořit romantickou atmosféru?

Pokud vám opravdu záleží na romantické atmosféře, je důležité schovat velké moderní spotřebiče, aby vzhledem nekazily celkový dojem. Povrchová úprava nábytku zvaná patina dodá velmi autentický vzhled. Dodává i novému nábytku punc opotřebovanosti či staroby, a to je přesně to, čeho chcete u romantické kuchyně dosáhnout.

Romantickou atmosféru docílíme velmi snadno pomocí dekorací. Zdroj: Ateliér Orsei

Myslete na každý detail

K romantické kuchyni patří ozdobné kazetové frézování. Nadčasový styl můžete zdůraznit ozdobnými pilastry. Krásně vypadají římsy nebo dvířka se skleněnými výplněmi. Venkovské a rustikální kuchyně se vyznačují otevřeným prostorem. Pořiďte několik polic, kam postavíte oblíbené hrnečky, talíře, bylinky nebo kuchařky. Pokud na police nemáte prostor, stačí vysadit dvířka u skříňky. A kdo chce romantiku se vším všudy a prostor mu to dovolí, měl by zvážit pořízení tradičního kredence s prosklenými dvířky. Základem kuchyně je sporák. Nemusíte hned kupovat retro kousek, ale rozhodně se víc hodí. Namísto indukční desky pak do celého konceptu lépe zapadá deska s hořáky, ideálně s pěti. Speciální trouba v retro designu se s deskou skvěle doplňuje. Typický styl zdůrazňují speciálně tvarovaná dvířka, patinové madlo a knoflíkové ovládání.

V romantické kuchyni najde své místo keramický dřez, který jí dodá úplně jiné kouzlo než klasický nerezový. Rozhodně nic nezkazíte, zvolíte-li dřez v barvě mědi.

Barevné baterie i dřezy se do romantické kuchyně rozhodně hodí!

Romantické doplňky

Pamatujte, že doplňky umí změnit snadno vzhled celé místnosti, a proto jsou velmi důležité. Zároveň však mají být i k užitku. Mezi prvními můžeme zmínit skleněného dózy a poklopy. Těstoviny, cukr, mouka a další v nich vyniknout, a protože jsou nádoby průhledné, nikdy nevznikne problém s určením obsahu. V každé kuchyni se najde mnoho drobností, na ně se hodí dřevěné poličky, zásuvky, dózy nebo krabičky. Potěší milým dekorem, zapadnou do stylu a dobře poslouží. Dalším romantickým zástupcem jsou drátěné košíky zavěšené nad sebou. 

V romantické kuchyni by rozhodně neměly chybět keramické dózy, džbány či hrnky

Fotogalerie:

 

Jaký pořídit dřez?


You must be logged in to post a comment Login