Články

Rolety: Proč by měly být součástí i vašeho domova? Oceníte komfort i bezpečí

Od   | 

Rolety se staly v uplynulých letech velmi oblíbenou záležitostí – obzvlášť tam, kde se nehodí dlouhé závěsy. Nebo je chcete doplnit o funkční prvek, který se postará o to, že budete mít ve své ložnici dokonalou tmu. Dnešní rolety toho však umějí mnohem víc než jen stínit – mohou sloužit i jako bezpečností prvek.

Rolety se stanou bezpečnostním prvkem vašeho domova, který navíc i dobře vypadá. Zdroj: Aluprof

Soukromí, které oceníte

Na trhu se můžete setkat se dvěma základními typy rolet – interiérovými a exteriérovými. Zatímco vnitřní rolety slouží primárně k zastínění nebo zatemnění prostoru, venkovní rolety toho dovedou udělat mnohem víc. Základem je samozřejmě jejich schopnost poskytnout vám dostatek soukromí – nejen, že vás uchrání před nenechavými pohledy vašich zvědavých sousedů, ale také fungují jako částečný zvukový izolant. Venkovní roleta dokáže mírně ztlumit nežádoucí zvuk z ulice. To oceníte především ve městě a v místech, kde je frekventovanější doprava.

Můžete uspořit na energiích

Kvalitní venkovní rolety vás během horkých letních dní ochrání před nepříjemným horkem, v zimě zase sníží vaše tepelné ztráty. V létě tak ušetříte za drahé klimatizační jednotky, v zimě pak za vytápění. Při použití venkovních rolet mezi nimi a oknem vzniká vzduchový polštář tvořící skvělou izolaci. Zatímco v červenci budete mít doma příjemný chládek, v prosinci si můžete dovolit topit méně.

Rolety budou ladit s vaší fasádou. Zdroj: Aluprof

Bezpečnost především

Doby, kdy rolety sloužily jen jako dekorace a stínící prvek, jsou dávno pryč. Každý se chce doma cítit bezpečně – a i tomu mohou pomoci kvalitní bezpečnostní rolety. Ty mají ve své konstrukci vyztužené prvky, jež brání ohnutí a vytažení rolety nahoru. Díky tomu se nestane, že by vás svojí přítomností potkala nečekané návštěva ve formě lupiče. Tento typ rolet se montuje jak u novostaveb, tak i u starších domů.

A jejich velká výhoda? Jsou nejen praktické, ale také hezké na pohled. Rolety se prodávají v různých barevných variantách, proto vždy najdete takovou, která bude ladit právě s vaší fasádou.

Nepoškodíte životní prostředí

Že by vás nenapadlo spojovat si rolety s ohledem na životní prostředí? Moderní rolety mají profily vyplněné polyuretanovou pěnou, nenajdete v nich žádné freonové sloučeniny, ale ani barvy obsahující olovo. Rolety jsou vyráběny z ekologicky přijatelnějších materiálů, to samé platí také o použitých technologiích firmy Aluprof.

Velké prosklenné plochy je třeba doplnit o rolety. Zdroj: Aluprof

Moderní rolety jdou s dobou

Ležíte na pohovce v obývacím pokoji, slunce vám svítí do televizní obrazovky, kde hraje váš oblíbený film, ale vám se nechce vstávat a jít zatáhnout rolety? Nemusíte! Rolety mají jak ruční, tak i elektrický pohon. Ten oceníte nejen ve chvílích, kdy se vám nebude chtít vstávat z postele, židle či pohovky. Ale také v případě, že máte dům plná oken, jejichž zastínění by byla akce na půl hodiny. K roletám můžete získat ovladač, další variantou je nástěnný vypínač. Mezi nejnovější technologie patří také spínací hodiny, které řídí rolety dle přednastavených časů.

You must be logged in to post a comment Login